TATİLE GİDERKEN YANINIZA NE ALMALISINIZ?

Listeniz çok mu uzun?

 

Valiz hazırlarken yanınıza ne alacağınız konusunda kararsız kalıp her defasında gereğinden fazla kıyafet ve ayakkabı ile dolu bir valiz ile başbaşa kalıyorsunuz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken, gerçekten de ihtiyacınız olan parçalara odaklanmak.

Sadece bir kez giyeceğiniz bir ayakkabı almak yerine, birkaç defa kullanabileceğiniz bir ayakkabı modeline yönelin. Bu durum, genellikle dışarı çıkacağınız zamanlarda bir sorun teşkil edebilir. Yazlık bir mekana gittiğinizi ve gece stiletto giymeniz gerekmediğini aklınızın bir köşesine not edin. Gerekirse kısa topuklu bir ayakkabı modelini valizinize ekleyin ve bu modelin seçtiğiniz tüm kıyafetler ile uyumlu olmasına özen gösterin.

Her güne iki veya üç farklı kombin hazırlamak yerine, bir parçayı tekrar giyebileceğiniz olasıklar üzerine yoğunlaşın. Bu sayede valizinizde yer kaplayacak kıyafet sayısını da azaltmış olursunuz. Desenli parçalar yerine basic parçalara yönelerek, yeni kombinler yaratma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

 

Valizinizin içerisinde fazlasıyla kırışabilecek kıyafetlerden uzak durun. Tatilde bir defa giyeceğiniz bir kıyafeti ütületmenin peşine düşmenize hiç gerek yok. 

Her kıyafetiniz ile uyumlu olduğuna inandığınıza aksesuarlara yönelin. Yine farklı alternatifler yaratabileceğiniz bir seçki üzerinde çalışın. 

Eğer cilt ve saç bakımı konusunda sadık kaldığınız ritüelleriniz varsa kocaman bir şişeyi almak yerine seyahat boyu şişelerden destek alın. Bu sayede valizinizde de yer açmış olursunuz. 

Tamamen açgözlülükten aldığınız kıyafetlerden ise kesinlikle uzak durun. Daha sonrasında giyeceğiniz bir kıyafeti, belki de bir kez bile üstünüze geçirmeyeceğiniz bir parça ile takas edişinizin yarattığı duygu ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Tatil
vacation
Summer
bag
holiday
Style
Fashion

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >