2016’NIN BEKLENEN ALBÜMLERİ

Heyecan dorukta.

2016 yılının müzik dünyası açısından epey önemli olduğu bir gerçek. Birçok yıldızın uzun bir zamandır süregelen çalışmalarının nihayet görücüye çıkaracağı albümleri şimdiden merak konusu olmuş durumda. Bizde bu yaz playlist’imizi bir hayli meşgul edecek “taze” albümleri sıralamaya karar verdik.

1-  Animal Collective / Painting With

Bu ay yayınlanacak, pop/rock/folk gibi türler arasında yaptığı geçişlerle ünlü olan Animal Collective’in son albümü fazlasıyla iddialı. Pop müzik türüne yakın olarak hazırlanan albümün adıysa; Painting With. John Cale, Colin Stetson gibi sanatçılarsa albümün konuk isimleri arasında.

2-  Kanye West / Waves

Rap müziğin duayenlerinden Kanye West de suskunluğunu bu yaz bozacak isimler arasında yer alıyor. Waves adını verdiği yeni albümüyle birçok hit şarkıya yer vereceği söylentiler arasında.

3-  Violent Femmes / We Can Do Anything

90’lı yılların ses getiren grupları arasında olan Violent Femmes uzun yıllardır müzik dünyasına ara vermişti. Hayranlarını da sevindirerek bu yıl tekrar sektöre dönmeye karar veren Violent Femmes, “We Can Do Anything” adını verdikleri albümle listelere geri dönmeye hazırlanıyor. 

4-  Harvey / The Hope Six Demolition Project

En son 2011 yılında albüm çıkaran Harvey, Nisan ayında tekrardan sevenleriyle buluşacak. Ülkelerden aldığı ilhamla The Hope Six Demolition Project albümünü yaratan Harvey, beş yıllık bir aradan sonra raflara yeniden girecek.

5-  Radiohead

Albümün adı henüz netleşmese de, Radiohead’in 2016 yılına sağlam bir giriş yapacağı söylentiler arasında. Şarkı kayıtlarına şimdiden başladığı iddia edilen grubun yeni eserleri sevenlerini şimdiden heyecanlandırmaya başladı bile.

6-  Lady Gaga

Albüm yapmaya ufak bir ara verip, yeteneğini oyunculuk sektöründe denemeye karar veren Lady Gaga, American Horror Story adlı dizideki performansıyla ödül bir kazanmıştı. Giorgio Moroder ve Mark Ranson gibi isimlerin albüme destek vereceği gelen bilgiler arasında. Yılın en çok ses getiren albümlerden biri olacağı şimdiden kesinleşmiş durumda!

7-  Rihanna/Anti

Daha önceki haberlerimizde Rihanna’nın Anti isimli bir albümle geri dönüş yapacağını açıklamıştık. Bu ay dünya turnesine başlayacak olan şarkıcının yeni albümü dijital ortamlarda dinleyicilerle buluştu bile.

2016 Beklenen Albümler
Müzik
Albüm
Yaşam Stili
Rihanna
Radiohead
Lady Gaga
Harvey
Violet Femmes
Kanye West

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >