Yapabileceğiniz 10 Saç Hatası

Yapmamanız için sıraladık.

Saçlarınız güzelliğinizin en büyük temsilcisi ve aynı zamanda destekçisi. Haliyle kendisine karşı kibar ve anlayışlı bir tavır takınmanızı öneririz. Aşağıda sıraladığımız 10 saç hatasını bakım rutininiz sırasında göz önünde bulundurmak işinize yarayacak.

1- Klorlu ya da tuzlu suya temas eden saçınız ile uyumak büyük bir hata. Hatta bırakın uyumayı, en kısa sürede durulamanız gerek, unutmayın.

2- Saçlarınızı düzenli olarak kestirmemek, saçların cılız ve sağlıksız uzamasına sebep olur.

3- Sürekli ısıl işleme maruz bıraktığınız saçlarınız bir süre sonra kopmaya başlayacaktır.

4- Isıl işlemin yanında açıcı işlemler de aynı etkili gösterir. Platin saç çok çekici, fakat fazlası, pek sayılmaz...

5- Diğer taraftan içinde kızıllık bulunduran bir boya ile saçınızı boyarsanız, beyaza yakın bir platine dönmeniz çok zordur. Bu gerçeğe uygun bir strateji izleyiniz.

6- Saçlarınıza şekil ya da hacim vermek için kullandığınız fırçaların saçlarınızın yapısına uygun olup olmadığın dikkat etmemek, yanlış sonuçlara yol açar. Örneğin, küçük bir fırçayla daha net bukleler elde edebilirsiniz.

7- Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bolca durulamamak mı? Kabul etmiyoruz.

8- Saçlarınızı çok sık yıkamak da, en az durulanmayan saç kadar can yakar. Aşırı saç yıkamak saç derinizin pH’ıyla oynamanıza ve saçın yağlanmasına neden olduğu gibi, saç uçlarını da yıpratır.

9- Saçınızı şekillendirirken kullandığınız ürünü saç dibinizden uzakta tutmamak kısa vadede saçı hemen yağlandırır; uzun vadede saç derisinin sağlığını olumsuz etkiler.

10- Fön çektirdikten sonra saçlarınıza sabitleyici ürün uygulamak çoğunlukla saçı kolayca yağlandırır.

Saç
Saç Bakımı
Saç Bakım Tüyoları
yapılan saç hataları
Fön
saçları sık yıkamak
sağlıksız saç
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >