Doğru Saç Tarama Şekilleri & İpuçları

Güzelleşmek isterken kendinize zarar vermeyin. Saçınızı doğru tarama yöntemlerini sıralıyoruz.

Günlük güzellik ve bakım ritüelimizi yeterince doğru bir şekilde uygulayabiliyor muyuz? Yüzümüzü doğru yıkıyor ya da saçımızı düzgün tarıyor muyuz? Bunları kitabına uygun şekilde yerine getirdiğimizde kendimize de zarar vermemiş oluyoruz normal olarak. Zira, doğru uygulanan bakım ritüeli yalnızca dış görünüşümüze değil,  fiziksel ve psikolojik olarak sağlığımızı pozitif yönde etkiliyor.

Örneğin, saçlarımız. Psikolojimizin en net aynalarından biri. Ona gösterdiğimiz özen, kendimizi iyi hissetmemize de yardımcı oluyor. Ancak bu özen sırasında nasıl hareket ettiğimiz çok önemli. Saç tarama modelimiz; daha doğrusu saç tarama şeklimiz saçımızın sağlığını doğrudan etkiliyor.

Aşağıda, saçınızı kolay ve doğru tarama yöntemlerini maddeledik.

Saçın her gün değil, gün aşırı taranması öneriliyor. Sürekli taranan saç pürüzsüz görünse de çabuk kırılıyor ve elektrikleniyor.

Düz saçı kuruyken taramak daha sağlıklı bulunuyor. Bu işlemi yaparken kolay tarama spreylerinden yararlanabilirsiniz. Islakken elastikleşen saç daha kolay taranıyor gibi görünse de saçın bu formu onun hemen kırılmasına ve kopmasına sebep oluyor.

Kıvırcık saçı kuruyken taramaksa yapabileceğiniz en büyük yanlışlardan biri. Bu, saçın hemen elektriklenmesine neden oluyor. Islakken taramanız gereken kıvırcık saça, duş esnasında bolca krem uygulayın ve dişleri geniş aralıklı olan bir tarakla tarayın.

Son olarak, saçınızı her zaman alttan yani saç uçlarınızdan başlayarak tarayın!

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >