Yıldızlar ve Oscar'lık Elbiseleri

Yıldızın hangi tasarımcı imzalı elbise giyerken Oscar’ı kucakladığına göz atalım.

Oscar Ödül Töreni’ne adım adım yaklaşırken geçtiğimiz yıllara dönüp hangi yıldızın hangi tasarımcı imzalı elbise giyerken Oscar’ı kucakladığına göz atalım. 

2016 yılıyla başlayalım. Oscar Ödül Töreni’ne Gucci imzası taşıyan bir elbiseyle katılan Brie Larson, Room’daki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kucakladı. Oyuncu, ince askılı ve fırfırlı elbisesini yarım at kuyruğu bir saç modeli ile tamamladı. 

2014 yılında Julianne Moore, Still Alice’teki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alırken Chanel imzası taşıyan bir elbise giyiyordu. Moore, straples elbisesini bütünlemek için topuzu tercih etti. 

Blue Jasmine’deki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kapan Cate Blanchett, 2014 yılındaki Oscar Ödül Töreni’ne floral işlemeli Armani bir elbise ile katıldı. Saçlarını açık bırakan oyuncu, günümüz saç trendleri arasında yer alan yana taranmış bir saç modeli tercih etti. 

2013 yılında kırmızı halıda yürürken düşmesine sebep olan Christian Dior elbisesiyle Jennifer Lawrence ise, Silver Linings Playbook’taki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. Lawrence straples elbisesi için saçını topuz yaptırıp yoğun bir göz makyajına odaklandı. 

2012 yılında Lanvin imzalı altın bir elbiseyle kırmızı halıda yürüyen Meryl Streep The Iron Lady’deki rolüyle bir kez daha En İyi Kadın Oyuncu ödülünü eve götürmeyi başardı. 

Black Swan’daki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Natalie Portman, 2011 yılındaki Oscar Ödül Töreni’ne Rodarte imzası taşıyan mor bir elbise ile katıldı. Portman saçlarını topuz yaptırmak yerine, yana tarayıp dalgalı bir modeli tercih etti. 

Liste uzun, galeriye göz attığınızda rastlayacağınız diğer isimler arasında Sandra Bullock, Kate Winslet, Marion Cottilard ve Helen Mirren’ı da göreceksiniz. 

red carpet
Kırmızı Halı
celebrity style
celebrity fashion
Style
Trend
Fashion
Moda
Elbise
Gece Elbisesi
oscar ödülleri
oscar dresses

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >