Yazın Trend Rengi: Su Yeşili

Kombinlere biraz pastel ekliyoruz.

90’lı yılların en sevilen renklerinden su yeşili özellikle 2018 yılının son dönemlerinde yeniden trend listesinde yükselişe geçmişti hatırlarsınız. Bu rengin popülerliği kısa dönemli diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz zira 2019 yazında da su yeşili yani nam-ı diğer mint rengini sık sık göreceğiz.

Podyumdaki su yeşili parçalar bize ilham verse de pastel fakat dikkat çekici tonu sokak stilinize nasıl uygulayacağınız konusunda kafanız karışabilir. İzin verin yardımcı olalım…

Su yeşilini kombinlerken önceliğiniz blok renk kullanmaktan yana olsun. Yani farklı renk kombinlerinden göz yoran bir kombin yaratmayın. Su yeşili bir etek/pantolon üzerine pembe/turuncu tonlarda bir parça giyin. Böylelikle hem tek renk giyinmemiş olacak hem de pastel bir renk olan su yeşilini kendinden daha canlı bir renk ile hareketlendirmiş olacaksınız.

Ya da Zendaya örneğindeki gibi baştan aşağı su yeşili bir kombin yapabilirsiniz. Bu rengin açık bir ton olması size strese sokmasın, kışlık parçalarla gayet de kış mevsiminde de kullanabilirsiniz. Aynı beyaz ve krem tonlarında olduğu gibi. Eğer tek bir renk giyinmek bana gore değil derseniz, aksesuarlarınızla ve saçlarınızla çizginin dışına çıkabilirsiniz.
 
Abiye görünümlere gelecek olursak, aslında söylenecek çok birşey yok. Su yeşili abiye elbiseler gece davetlerinde dikkatleri üzerinize çekmeye yardımcı olacak. Genel bir not, elbisenizde ne kadar hareket varsa saç ve makyajınız o kadar sade olsun.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >