Yaz Tatili Bavulunuzu Hafifletin

Durun, yavaş! O kadar çok eşyaya ihtiyacınız olmayabilir!

Kaç günlük tatile çıkıyorsunuz? 5, 10?

Yaz tatili bavulunuzu hafifletin.

Yaz tatilinde podyuma çıkmıyorsunuz... Belki de, yanınıza almanız gereken her bir parçadan bir de yedeğini almanız kafidir? Havlunuz, terliğiniz, bikinileriniz, bakım çantanız... Öncelikle, tatilde neler yapacaksanız; hangi aktivitelerde bulunacaksanız onlara göre stratejik parçalar alın. Mesela, geceleri dışarıya çıkmak yerine dinlenecekseniz, ağır aksesuarlarınızı; kolyenizi, küpenizi yanınıza almaya gerek yok. Bu sayede kombinlerinizi daha programlı şekilde yaratabilirsiniz. Bu, 7 günlük bir tatil için çok vaktinizi alacak bir şey değil.

Yaz tatili bavulunuza bakım çantanızı koymayı unutmayın.

Diğer taraftan, makyaj çantanızı da şehirde bıraksanız iyi olur. Bırakın cildiniz de tatil yapsın; nefes alsın. Nemlendiriciniz, güneş kremleriniz (yüz ve vücut, ayrı ayrı), maskara ve dudak nemlendirici yeterli. Haydi bir de kapatıcı alın ama fondöten asla!

Kaba ve ağır ayakkabılarınızı da bavulunuza sığdırmamaya çalışmanız mantıklı olabilir. Zaten bu ayakkabılar için de ayrıca çorap almanız gerekir ki, konumuz yaz tatili ve bu olasılığı düşününce şimdiden sıcak bastı... Onlar yerine, sandaletlere ve terliklere yer açın. 

İyi tatiller!

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >