Trend olan Instagram Pozlarını İnceliyoruz

Önce Barbie ayağı duruşu, şimdi bebek zürafa pozu.

Instagram’da dönem dönem takip ettiğiniz tüm influencerların duruş ve pozları birbirinin aynı olmaya başlıyorsa, bir trendle karşı karşıyasınız demektir. Hatta belki de bu duruşu sizin de fotoğraf çekilirken denemeniz gerekir. Vücudunuzun ya da yüzünüzün en fotojenik halini yakalamanın birkaç püf noktası var. Neyse ki bu püf noktaları milyonlarca takipçisi olan influencerların onayından geçtikten sonra takipçilere ulaşıyor ve bize de bu pozları verip Instagram’a fotoğrafları koymak kalıyor.

Bahar aylarından beri özellikle bir ayağı öne atıp nedensizce parmak ucunda duran birçok fenomenle karşılaşmışsınızdır. Bu pozun bizdeki adı henüz belirsiz olsa da uluslararası adı Barbie ayağı duruşu. Bacaklarınızı daha uzun gösteren bu duruş sayesinde ayaklarınız da Barbie bebeklerinki gibi vücut ölçülerine göre oldukça küçük görünecek. Boyunuzu daha uzun gösterip, ayaklarınızı daha küçük göstermek isterseniz ve özellikle plajda poz veriyorsanız bu duruş tam size göre.

Gelelim bebek zürafa pozuna. Yavru zürafaların kendi habitatlarında nasıl durduklarıyla ilgili hiçbir fikrimiz yok. Ama influencerların var ve biz de onlara güveniyoruz. Bu duruşun özelliği de bacakları olduğundan daha düzgün ve ince göstermek. “Peki nasıl poz vereceğim?” sorusunun cevabıysa şu şekilde... Bir bacağınızı öne adım atar gibi atıyorsunuz. Tercihen sadece parmak ucunuz yere değiyor. Arkada kalan bacağınızı ise olabildiğince geriye doğru gererek kalçanızı hafif dışarı çıkarıyorsunuz.

 

sosyal medya trendleri
instagram trendleri
instagram poz trendleri
poz
fotoğraf trendleri
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >