Trend Devam Ediyor: Kabarık Balon Kollar

Son dönemin en popüler stil detayı olan balon kolları denemenin tam sırası!

Evet, son dönemin… Yaklaşık son bir yıldır, eskiden ‘abartılı’ bulunan balon kolların kendini normalize edişine şahit oluyoruz. Onlara özellikle İlkbahar/Yaz döneminde bluz ve elbiselerde bolca rastladık… Alexander McQueen, Givenchy, Richard Quinn, Alaïa, Alessandra Rich, Jonathan Simkhai, Victor & Volf gibi moda evlerinin radarında ve haliyle koleksiyonunda olan kabarık balon kol detayı kendini Sonbahar/Kış sezonuna da adapte etti. 

Kazaklarda, trikolarda ve ceketlerde kendine yer bulan kabarık balon kol detayı omuzları daha kalkık gösteriyor ve proporsiyonunuzu güçlendiriyor. Gün geçtikçe popüler olmasının nedenlerinden biri de bu. Diğer taraftan, 80’leri günümüze taşıyan bu detay, artık yalnızca 80’lerdeki gibi omuzlarda değil, bilek detaylarında da görülüyor. Sözün özü; evinizden dramatik hatta neredeyse performatif bir tarzla çıkmak hiç bu kadar normal olmamıştı! Ancak, abartmamanız kaydıyla… Malum, yanlış kombinlendiğinde sizi rezil edebilecek kadar güçlü kol detaylarından bahsediyoruz. Bize kulak verin ve hemen aşağıda kabarık kolları kombinleme önerilerimize bir göz atın. 

Kabarık Balon Kolları Kış Aylarında Nasıl Kombinleyebilirsiniz?

İlkbahar/Yaz sezonunda daha ince kumaşlarda gördüğümüz kabarık balon kollar kışın kendini daha kalın kumaşlara teslim ediyor. Haliyle, kominlenecekleri parçalar da bu oranda kalınlaşıyor. Size bir ipucu: Balon kollar üst bedeninizi olduğundan daha geniş göstereceği için alt bedeninizde dar parçalar tercih ederseniz balon kolları illüzyonel şekilde kullanabilirsiniz. 

Balon kollu bir kazağı ya da bluzu kalem etekle ya da skinny jean / pantolon ile kombinlemeye gayret edin. Dış giyimde elbette özgürsünüz! Bu arada, Alaïa’nın yün body suit’i, kabarık balon kolları kullanabileceğiniz en çekici parçalarından biri. Proporsiyonunuzu muhteşem bir şekilde toparlayan bu tarz balon kollu bodysuit’lere skinny jean’inizle bir şans verin ve bu şansın tadını çıkarın.  


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >