Sonbaharın Trend Parçası: Çorap Botlar

Vetements’ın açtığı pencereden bakıyoruz.

Geçen kış podyumlardan sokağa inen çorap çizmeler bu sezon yerini çorap botlara bıraktı. Kullanımı çok daha kolay olan bu botlar trend oldu bile!

Demna Gvasalia’nın kreasyonu olan bu botlar, hayatımıza ilk Balenciaga ve Vetements defileleriyle girdi ve kısa sürede benimsendi. Rahatlığın gece şıklığıyla buluşma noktası olan bu hafif topuklu botlar, bugün neredeyse her marka tarafından üretiliyor.

Vetements ve Balenciaga’yı diğer markalardan ayıran en önemli unsur ise bu botların üzerinde marka adının yazıyor olması. Bileği çorap gibi saran ve farklı topuk seçenekleriyle dikkat çeken bu botlar hemen her kıyafetle uyum sağlamaları ve rahatlıklarıyla ön plandalar. Eğlenceli topukları ise cabası, ister unicorn desenli çakmak şeklinde olsun, ister ince uzun ister kısa ve küt…

Bu botlarla farklı bir tarz denemek isterseniz, yüksek belli jeanlerin paçalarını içeri sokabilir, eteklerin altına giyerek havalı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Özellikle kadife, parlak plastik, elastik polyesterin kullanıldığı modelleri bu sonbaharda sokaklarda oldukça sık göreceğimiz aşikar! 

Vetements
Balenciaga
çorap çizme
çorap bot
sock boots
demna gvasalia
Street Style
Sokak Modası
Trendler
Stil
Moda
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >