Sonbaharda Öne Çıkan Beş Desen

Birkaçından zaten haberiniz var.

2017’de desenler çok cesurdu, çok dikkat çekti. 2018'de ise kimi desenlere göz aşinalığımız varken kimi desenlerle yeni tanışacağız gibi görünüyor.  Siz de bu desenleri merak ediyorsanız, yazımıza devam edebilirsiniz.

Ekose: Okul yıllarına geri döndük! Tatilin bittiğini, iş ve okula dönüş zamanın geldiğini adeta bize hatırlatan ekose, özellikle etek ve paltolarda ön planda. Tek renk bir balıkçı kazakla kombinleyebileceğiniz ekose eteğinizi eğer iddialı görünmek isterseniz gene ekose bir gömlekle kullanabilirsiniz. Ancak bunu denerken göz yorabilme ihtimalinizi unutmayın, zira “pattern on pattern” riskli olabilir!

Hayvan Desenleri, Motifleri: Dolce&Gabbana’nın asla vazgeçmediği, Cavalli’nin simgesi haline gelen leopar deseni, bu sezon mükemmel bir geri dönüş yaşadı. Gucci koleksiyonu ile hayatımıza giren hayvan desenleri ise bomberlardan, tişörtlere, cüzdanlara hatta telefon kaplarına kadar her yerdeler!

Çiçek Desenleri: Yazdan beri hayatımızda olan çiçek desenleri sonbaharda da içimizi açmaya devam ediyor. Çiçek özellikle de gül desenli koyu renk tasarımlar sezonun favori parçaları arasına çoktan girdi bile!

Puantiye: 1930’larda moda dünyasına giriş yapan puantiye trendi bu sezonda karşımızda! Artık klasikleşen bu deseni düz renklerle kullanabileceğiniz gibi farklı desenlerle karıştırarak eğlenceli bir look elde edebilirsiniz!

Kamuflaj Deseni: Genelde erkek stilinde gördüğümüz bu desen, Moschino defilesinden sonra kadın sokak modasında da yavaş yavaş yerini almaya başladı. Kamuflajı maskülen bir görünüm için oversize ceketler veya loose cut pantolonlarda tercih edebilir, daha feminen bir stil içinse eteklerle kombinleyebilirsiniz!

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >