Podyumların Yeni Işıltısı: Simli Botlar

Heryerimiz sim kaplanıyor

Bu sezona damgasını vuran, Milano’dan Paris’e, New York’a, podyumlarda görüldüğü andan itibaren bekleme listesi gittikçe uzayan parçaların başında gelen bir ürün var ki görenlerin gözünü kamaştırmaması mümkün değil; "Simli Botlar" Fakat eğer Rihanna değilseniz sezonun bu hit parçasına kavuşmak için maalesef yaklaşık 6 ay kadar daha beklemeniz lazım…

Kimler, Neler Yapmış?

Moda haftasında fırtınalar yaratan bu botlarla aslında ilk olarak Marc Jacobs Pre Fall 2017 defilesinde tanıştık. FW 17 moda haftası kapsamında ise 80’ler esintili bu botların dünya çapındaki pek çok moda evi tarafından benimsendiğini ve yorumlanarak podyuma çıktığını gördük. Farklı boylarda, renklerde, farklı topuk uzunluklarında karşımıza çıkan bu botlardan en iddialısını sanırız Saint Laurent defilesinde gördük. Küçük topuklu baştan aşağı lame sim olan bu botlar kıvrımlı yapısı ve tam dizin altında biten uzunluğu ile dikkat çekiyor. Siparişlerin yağdığı bu modeli dünyada Rihanna, Türkiye’de Demet Akalın herkesten önce giyme fırsatı bularak isimlerini dünya modasının öncüleri olarak bu sezonluk literatüre geçirmeyi başardılar. 

Chanel’in de defilesinde yer alan simli botlar da kısa topukları, bilekte ve diz altında biten boy seçeneklerine sahip olmalarının yanı sıra siyah, lame ve dore renk seçeneklerine sahipler. Saint Laurent’ten farklı olarak parmak kısımları Chanel’in patentini aldığı siyah deri ile kaplı olan botlarda topuk da siyah renkli.

Marco de Vincenzo da lame simli botların iki farklı boyunu üretmiş. Her iki modelde ortak nokta ise botların ön kısmından geçen ince fiyonk detayı. Vincenzo’nun yorumladığı botları uzun ve kısa topuklu veya bilekte biten yüksek ince topuklu olarak tercih edebilirsiniz.

Simli boyları hayatımıza ilk sokan tasarımcı olan Marc Jacobs ise bu modelleri biraz daha eğlenceli hale getirerek hem renkleri hem boyları ile oynamış. Ünlü tasarımcının defilesinde bilekte biten kalın topuklu, sivri burunlu pembe, parlement mavisi simli botlar kıyafetlerin tamamlayıcı parçaları olarak dikkat çekmekte…

Missoni’de parıldayan botlara FW17 defilesinde yer verenlerden. Tam diz altında biten hafif topuklu yandan fermuarı olan bu botlar ışığı yansıtarak ayaklara dikkat çekiyor.

Isabel Marant ise bilek hizasında biten simli botlara üçgen topuk yaparak kendi yorumunu katmayı başarmış.

J.Crew, jean markası olmasının hakkını vererek bilek hizasında biten kalın topuklu mavinin iki tonunu kullandığı simli botlarıyla dikkat çeken markalardan biri olarak bu sezona sadece pantolonları değil ayakkabılarıyla da damga vurmaya hazır gibi duruyor…

Eğer siz de bir an önce bu botlara sahip olmak istiyor ve beklemek istemiyorsanız fast fashion markalara başvurarak bekleme süresinizi kısaltabilirsiniz, bizden duymuş olmayın!

glitter boots
parıltılı çizmeler
Trendler
trends
Runway
Marc Jacobs
Missoni
j crew
Rihanna
Moda Haftası
paris moda haftasi
paris fashion week
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >