Met Gala 2019 Kırmızı Halı

Modada “Camp” olgusu nedir, ünlü isimlerden öğreniyoruz.

Yılın heyecanla beklenen davetlerinden olan Met Gala yani Metropolitan Museum of Arts Costume Gala’nın 2019 edisyonu dün akşam Anna Wintour, Lady Gaga, Harry Styles ve Serena Williams ev sahipliğinde gerçekleşti. 

Davetlilerin teker teker Anna Wintour onayından geçtiği organizasyonda, davetlilerin giydiği kıyafetler de Anna’nın fikirlerine sunuluyor diyebiliriz. Her sene moda tarihinde bir şekilde önem arz eden bir olguyu tema olarak kabul eden Met Gala’nın belki de en kafa karıştırıcı teması 2019’a aitti. Tema “Camp: Notes on Fashion” olarak açıklandığında herkes temayı kamp yapmak ile karıştırmış olsa da temayı en basit bir dille size daha önceki yazımızda anlatmıştık. Met Gala 2019’un temasının kamp yapmakla alakası yok. Temayı birkaç kelime ile anlatacak olursak rüküş ve abartılı diyebiliriz. 

Gelelim bu yılın geçidine. Geçtiğimiz senelerden farklı olarak bu yıl Met Gala kırmızı halısında her bir davetli neredeyse tiyatral bir sunum gerçekleştirdi. Konu abartı olunca, kostümlerden ve showlardan normal olarak kendilerini alamadılar. 

8 kişi eşliğinde kırmızı halıya gelen ve tasarımcı Brandon Maxwell imzalı 4 farklı kıyafet değişimi yapan Lady Gaga’dan tutun, Cinderella’yı anımsatan ışıklı kostümüyle göz kamaştıran Zendaya’ya (evet merdivende camdan ayakkabısını bile düşürdü), koca bir yastık olarak geceye katılan Cardi B ve ıslak görünüme yepyeni bir anlam kazandıran Thierry Mugler kostümlü Kim Kardashian West’e… Davetlilerin çoğu temayı anlamış diyebiliriz yani.

Kırmızı halıda kim nasıl boy gösterdi merak ediyorsanız, belki de son zamanların en renkli daveti olan Met Gala 2019, Camp: Notes on Fashion kırmızı halısına bir göz atın deriz. Belki davetler için ilham alamazsınız ama en azından Susan Sontag’ın ne demek istediğini anlayabilirsiniz.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >