Lady Dior Çantaların Sanatla Buluşması

Yedi farklı sanatçının gözünden.

1995 yılında üretilen ve 1996 yılında Lady Diana’nın Paris’te kullanımıyla ikonikleşen Dior’un Lady Di modeli, Dior Lady Art Projesi kapsamında sanatçı Marc Quinn’in sanatıyla harmanlandı. Bu sentezin sevilmesi üzerine Maria Grazia Chiuri’nin kreatif direktörlüğündeki marka 2017’de Art Basel’e bu iş birliğine altı farklı sanatçıyı daha dahil ederek katılma kararı aldı.

Klasiğe farklı bir yorum getirmek isteyen Fransız moda devi, yeni nesil modern sanatta adını duyurmuş yedi sanatçı ile iş birliğine giderek bu modele yeni bir soluk getirdi. Jason Martin, Mat Collishaw, Marc Quinn, Matthew Porter, Daniel Gordon, Ian Davenport ve Chris Martin’in yorumladığı çantalar Kasım ayında satışa sunuldu.

Ian Davenport akan boyalardan ilham alırken, Chris Martin renkleri ustaca kullanmış. Collishaw kelebek ve güve baskıları ile çantaları yorumlarken, Martin’in roze renkli üç boyutlu yorumu çantayı adeta bir heykelmiş gibi göstermiş. Porter’ın şehir yaşamından ilham alınmış Dior’ları ise oldukça eğlenceli! 

lady dior
Dior
Art
bag
Çanta
Trendler
Jason Martin
Mat Collishaw
Marc Quinn
Matthew Porter
Daniel Gordon
Ian Davenport
artists
Sanat
Sanatçı
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >