Kırmızı Halıda Gelinlik Modası

Kim demiş gelinlik bir kere giyilir diye?

Hollywood’da her kıyafeti, her istediğiniz etkinlikte giyemezsiniz, şayet bir gün sonra tüm gazetelere haber olmak istemiyorsanız. Ama gelinlik için durum farklı. Kimseye fark ettirmeden kırmızı halıya gelinlik giymek yeni bir trend değil. Hangi ünlülerin gelinlik giyerek kırmızı halıda salındığını merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

Sarah Jessica Parker 2017 Golden Globe Ödülleri’nde Vera Wang imzalı bir gelinlikle kırmızı halıda boy göstermişti. Kendini elbisesinin içinde Romeo & Juillet’in modern ve zarif bir yorumu gibi hissettiğini söylemişti.

2015 yılında Kristen Wiig, Delphine Manivet tasarımı düşük omuzlu sade bir gelinlik giymeyi tercih etmişti.

Kırmızı halıda gelinlik giyen bir diğer ünlü isim ise Winona Ryder. Alberta Ferretti tasarımı kabarık etekli bir model tercih eden aktris bu elbisesiyle 2011 yılı SAG Ödülleri’ne damga vurmuştu. 

2016 yılı ise gerçekten kırmızı halıda gelinlikle boy gösterme yılıydı. İlk olarak ünlü model Liberty Ross’tan başlayalım. Evlendikten sadece bir ay sonra Oscar partisine beyaz ipek bir gelinlikle katılan ünlü model için gelinlik giymeye doyamamış yorumları yapılmıştı.

2016’da evlilik hazırlığı içinde olan ünlü tenisçi Serena Williams Oscar partisine Galia Lahav tasarımı bir gelinlikle katılarak adeta düğün provası yaptı.

Beyoncé namı diğer Queen Bey de gelinlikle kırmızı halıda boy göstermeyi sevenlerden… İlk olarak 2015’te Vanity Fair’in düzenlediği Oscar Partisi’ne Stella McCartney Gelinlik Koleksiyonu’ndan bir gelinlikle katılan şarkıcı, hızını alamamış olacak ki ertesi yıl kırmızı halıda iki kere daha gelinlik giydi. 2016 Grammy Ödülleri’ne Israilli tasarımcı Inbal Dror tasarımı tamamı tül ve tığ işinden oluşan uzun kollu dantel bir gelinlikle katılan Beyonce, 2016 Video Music Awards’a, Yolan Cris’e ait tamamen tül ve çiçek detaylı bir gelinlikle çıktı.

Kırmızı halı değil ama belki kendi düğününüz için henüz gelinlik seçmediyseniz, galerimizdekiler size ilham verebilir.

red carpet
wedding dress
Kırmızı Halı
Gelinlik
celebrity style
ünlü stili
Beyonce
Kristen Wiig
serena williams
liberty ross
winona ryder
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >