Kırmızı Halı Kıyafetleri: 2020 Oscar Ödül Törenine Bakış

92. Akademi Ödül Töreni Kırmızı Halı trendlerine göz atıyoruz.

2020 Oscar Ödül Töreni’nde dikkat çeken kırmızı halı kıyafetleri hangileri oldu?

Los Angeles'taki Dolby Theatre'da gerçekleşen 92. Oscar Ödül Töreni, her zamanki gibi görkemli bir törenle ait oldukları isimlere teslim edildi. Parasite’in tarih yazdığı (En İyi Film Oscar’ı tarihte ilk kez bir yabancı dildeki filme verildi) 92. Akademi Ödüllerinde kırmızı halı kıyafetleri (filmler ve kazananlar kadar olmasa da) merak edildi. 

En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Rene Zellweger, tek kollu beyaz Armani Privé elbisesini, ensede topladığı zarif topuzuyla dengeledi.

Charlize Theron, bir omzu düşük siyah Dior elbisesiyle kelimenin tam anlamıyla göz kamaştırdı. Kulaklarının arkasına aldığı saçlarını doğal dalgalarıyla kendi haline bırakan Lily Aldridge, kırık beyaz sıfır kol Ralph Lauren elbisesiyle zarafet sınırlarını zorladı.

Ödül törenlerinde genellikle sade tercihler yapan Scarlett Johansson giydiği Oscar de la Renta’yla adeta eski yılların rövanşını aldı. Louis Vuitton’dan simetriye ve boyutlandırmaya referans veren beyaz bir elbise tercih eden Léa Seydoux gecenin şıklarındandı.  

Diğer taraftan tercih ettiği kombinle farkındalık yaratan Nathalie Portman, gecede aday gösterilmeyen yönetmenlerin soyadlarının altın harflerle işlendiği siyah Dior bir pelerin giydi. 

92. Oscar Ödül Töreni’nde Billy Porter’sa her zamanki kırmızı halı iddiasından 92. Akademi Ödülleri’nde de bir şey kaybetmedi: Giles Deacon Couture imzalı görkemli elbisesini platform topuk altın botlarıyla tamamladı. “İhtişam.” demişken... Janelle Monae, dört kişilik bir ekiple 600 saatte tamamlanan Ralph Lauren imzali elbisesiyle tepki çekti. Üzerinde 170 bin adet Swarovski taş bulunan tasarımın sürdürülebilirliğe ve iklim krizine ters düşmesi ve ‘müsrif bir yaklaşım’ olması, eleştirilmesine yol açtı.

O halde biz susalım, galeri konuşsun! 


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >