Fırfırlı Kıyafetler Nasıl Giyilir?

Hem romantik hem feminen. Fırfırlı tasarımların nasıl giyileceğini anlatıyoruz.

Eğer feminen görünümleri seviyorsanız fırfırlı tasarımlara aşinasınızdır. Dolabınızda birkaç parça fırfırlı kıyafetiniz de mutlaka vardır diye düşünüyoruz. Buradan yola çıkarak fırfırlı parçaların günlük hayatınıza daha kolay nasıl adapte edebileceğinizi sizinle paylaşacağız. Yazımızı okumaya devam edin. 

Başlı başına romantik bir görünüm elde etmenin anahtar parçalarından biri olan fırfır detaylı tasarımlar, her sezon yeni çizgilerle karşımıza çıkıyor farklı yorumları ile. 

İspanyol esintisi için

Geçtiğimiz birkaç sezondur özellikle Gucci’de gördüğümüz bol paçalı pantolonlar ve fırfırlı üstler biraz önce bahsettiğimiz yeni formların başında geliyor. Oldukça vintage bir görünüm sağlayan fırfırlı gömlekler ve paçaları geniş pantolonlar stilinize hareket katmak istediğinizde yardımınıza koşan kombinlerden olacak. 

Minimalist bir stil için

Minimalist bir stile sahipseniz fırfırlı elbiseleri giymek sizin için pek ihtimaller arasında olmayabilir. Geniş paçalı pantolonlar da fazla gelebilir. Bu gibi bir durum söz konusu ise sade bir jean üzerine kombin yapabileceğiniz ve fırfır detayını içinde barındıran tasarımları kullanmak. Belki yakasında, belki kollarında minik fırfırları olan bluzlar yakalamak istediğiniz romantik stili size sağlayacak.

Fırfırlı elbiseler

İspanyol ateşine kapılan bir dansçı ya da emoji klavyesindeki dans eden kadın gibi görünmek için maxi elbiseler seçiminiz olsun. İlham olarak Chloe Sevigny’nin izinden gidebilirsiniz. Görünümünüze modern bir dokunuş katmak içinse saçlarınızı açık bırakmak yerine sıkı bir topuz yapmanızda fayda var. Elbisenizin baştan sonra fırfırlı (kat kat fırfır ya da dik parçalar halinde olabilir) olmasında ise hiçbir sakınca görmüyoruz.

Vintage bir stil için

Vintage bir görünüm elde etmek için desenli bir etek ve fırfırlı gömlek modellerine yönelebilirsiniz. Bu kombinde pastel tonlarının dışına çıkmamaya özen göstermenizde fayda var. Aksi takdirde göz yorucu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yenilikçi bir stil için

Yenilikçi bir stili yansıtmak içinse Diane Kruger’ı radarınıza alın. Klasik parçalardan ziyade birçok insanın uzak durmayı tercih ettiği daha cesur parçalara yönelen Diane Kruger, risk almayı seven moda tutkunları için doğru bir örnek teşkil ediyor. 

Fırfır
summer dress
summer style
Ruffle
Street Style
Moda
Fashion
celebrity style
TONI&GUY
Style
Trend

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >