Dikkat Etmeniz Gereken Stil Kuralları

Not alabilirsiniz.

 

Bir kıyafeti sadece sezon trendleri arasında gördüğünüz için giymeye kalkışmayın. Öncelikle bu trende şekil veren parçaların vücut tipiniz ile uyumlu olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

İçinde rahat hissetmediğiniz kıyafetlerden uzak durun. Aynaya baktığınızda iyi göründüğünüzü düşünmenize rağmen, hareket etmeye başladığınız andan itibaren kendinizi içinde bütün günü nasıl geçireceğinizi düşündüğünüz bir kıyafet ile geçirmek, rahatsız hissetmenize yol açabilir. Tabii sizin içine girdiğiniz ruh halinin karşı taraftan da hissedildiğini unutmamalısınız.

Bir parçaya fiyatı için değil, kalitesi için yatırım yapın. Aksi takdirde kendinizi birkaç ay sonra aynı parçayı ararken bulmanız bir hayli muhtemel. 

Giydiğiniz kıyafetin markasını göstermeye çalışmaktan vazgeçin. Bunun yerine markaların artık logolardan uzaklaştığını ve sloganlara yöneldiğini aklınızda tutun.

Sadece modelini beğendiğiniz için bedeninize büyük veya küçük gelen tasarımları satın almaktan vazgeçin. Eğer bir pantolon veya ceket vücudunuza oturmuyorsa üzerinize bu parçayı yanlışlıkla geçirdiğinize dair bir izlenim bırakabilirsiniz.

Aşırı makyaj yapmaktan kaçının. Makyaj yaparken hem gözlerinizi, hem elmacık kemiklerinizi, hem de dudaklarınızı ön plana çıkaracak seçimler yapmaktan kaçının. Tek bir noktaya odaklanın.

Style
Fashion
Trend
Moda
stil kuralları
style rules
street fashion
Street Style
Sokak Modası
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >