Desenli Kombin Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Desenli kıyafetleri kombinlerken dikkat etmeniz gereken noktaları sıralıyoruz.

Desenli kıyafetli bir arada kullanmak ilk bakışta zor gelebilir. Fakat bazı püf noktalarını öğrendikten sonra oldukça kolay olduğunu söyleyelim. Desenli parçalar satın alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta, kalıbınıza uygun olmaları. Ve unutmayın, deseni her mevsim giyebilirsiniz. 

Renkleri belirleyin

Çiçekler, geometrik çizgiler ya da minimal çizgililer… Desen ne olursa olsun birlikte kullanmayı planladığınız parçaların renk olarak uyumuna dikkat edin. Renk skalasının aşağı yukarı aynı noktasında olduğuna emin olduğunu parçalar, otomatik olarak birbiriyle uyumlu görünecektir. 

Eğer kontrast yaratmak isterseniz, zıt ya da neon renkler üzerinden kombininizi yaratabilirsiniz, unutmayın. Bu biraz daha zor görünse de desenli kombin yaratma formülünü öğrendikten sonra kontrast görünümler yaratma konusunda da uzmanlaşacaksınız. Kendinize inanın. 

İnce görünmek için 

Desenler ya da yatay çizgiler sizi olduğunuzdan daha büyük/kalıplı gösterebilir. Burada dikkat etmeniz gereken üzerinize oturan kesimler ile ilerlemek. Eğer yatay çizgili bir elbise giyecekseniz, elbisenin özellikle belinize tam oturduğundan emin olun. 

Oversize görünümler hoşunuza gidiyorsa, sizi çizgili desenlerden uzak durmaya davet ediyoruz. Bunun yerine geometrik desenleri benimseyin. Alt ve üst takım modellere şans verin

Pratik kombinler

Desenli kombinler yaparken kolaya kaçmak isterseniz farklı desenleri aynı potada eriten elbise modellerini tercih edebilirsiniz. 

Desenli kombin yaparken buna dikkat edin:

Desenli kombinler yaparken iki desenden fazlasını bir arada kullanmamaya çalışın. Aksi halde uyumludan ziyade gözü yoran bir görünüm elde etmiş olursunuz. 

Tüm bu püf noktaları dikkate aldığınızda desenlerle aranızdaki mesafeyi kaldırabilir, dışarı çıkarken stilinize bu tarz dokunuşlar yapabilirsiniz.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >