2019 Sonbahar Kış Trendleri: Bel Kemerleri

Kışın ‘kalın’ parçaları belinizi gölgelemesin. Bel kemerlerini kombinlere dahil etme vakti geldi!

Bu kış beller dikkat çekiyor! Hem de onca kalın kazağa, cekete rağmen… Nasıl mı? Bel kemerleriyle… Drama! Gösteriş! Cesaret! Bel kemerlerinin birlikte anılacağı daha çok sözcük var… Tarzınızı bir anda yukarı taşıyan altın bir dokunuş olan bel kemerlerini kombinlerinize dahil etme vakti! Son olarak Prabal Gurung, JW Anderson ve Tibi defilelerinde gördüğümüz ve hakkındaki trend alarmının çalmaya başladığı bel kemerlerinin görünürlüğü artıyor. Artık daha yüksek sesle konuşuyorlar. Zira, bel kemerleri, üst giyiminizi sarmak üzere tasarlanıyor. Peki, bel kemerlerini hangi işlevle kullanabilirsiniz?

Bel Kemerleri Ne İşlevle Kullanılıyor?

Bel kemerlerinin ilk ve en önemli görevi, adında saklı. Beli daha ince göstermek ya da zaten ince olan beli vurgulamak. Normalde sıkıcı addedilen düz bir kombini bir anda dikkat çekici ve şık bir halde getirebilme gücüne de sahip. 

Bel Kemerleri Nasıl Kombinlenmeli?

Bol bir kombinde belinizi ince göstermek ve proporsiyonunuzu toparlamak için bel kemerlerini tercih edebilirsiniz. Bol kazalarınızdan dar elbiselerinize dek her türlü parçada destekçiniz.

Ayrıca artık, dış giyiminizde bel kemeri kullanmak oldukça normal! Ceketinizin belinizin inceliğini kapadığını düşünüyorsanız, bel kemerleri yardımınıza koşuyor. Siyah ve mat dokunu bir bel kemeri her daim göz hapsinizde olsun; kış aylarında kurtarıcı olacaktır.

Bel kemerlerinin seviye atladığı ve devleştiği versiyonlarsa genellikle gece ya da özel davetlerde tercih ediliyor. Belinizin çok büyük bir kısmını kaplayan dev bel kemerlerinde doku ve renk bakımından sakin kalmaya dikkat edin. Boyut olarak büyük olduğu için çok canlı bir rengi ya da taş gibi dramatik detaylarını dengelemekte zorlanabilirsiniz. 


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >