Trend İsim: Chiara Ferragni

Moda blogger'ından moda tasarımcısına.

Henüz “blog” konsepti günümüzdeki gibi popüler değilken bu işe el atan isimlerden biri olarak hayatımıza giren Ferragni bugün defileleri en ön sıradan izleyen, Vogue, InStyle, Harper’s Bazaar gibi dev moda dergilerine kapak olan, dünyaca ünlü markalarla işbirliklerine imza atan, kendi kıyafet markasını yaratan bir isim haline geldi.

2009’da o dönemdeki fotoğrafçı erkek arkadaşının da teşvikiyle kurduğu moda bloğu bugün modayı takip eden hemen herkes tarafından biliniyor. Kendi tarzını anlattığı ve moda haberlerine yer verdiği bloğunun fotoğraf çekimlerini de o dönemki erkek arkadaşı yapan Chiara, böylelikle kısa süre tanınmaya başladı. 2011 yılında 1st Blogging Awards’da ‘New Comer’ ödülünü alan bu güzel İtalyan kızımız kendi ismini taşıyan bir ayakkabı koleksiyonuyla tasarım alanında da yetenekli olduğunu gözler önüne serdikten sonra 2013’te Instagram’da 1milyon takipçiye ulaşarak moda dünyasında bir fenomen olduğunu da adeta kanıtladı. Aynı sene Superga ve Steve Madden ile kapsül bir koleksiyon hazırlayan blogger/fenomenimiz Business of Fashion tarafından düzenlenen modada en etkili 500 influencer arasına da girmeyi başararak moda dünyasındaki yerini adeta perçinledi. 2014’te ise ilk dergi kapak pozunu Grazia İtalya’ya verdi. 

2015’te dünya çapında birçok Vogue’un kapağını süsleyen Ferragni, aynı sene Blogging Awards’da ‘En Iyi Blogger’ seçildi ve gene aynı sene Elle Style Awards’da En Etkili Blogger ödülünü kucakladı. Yetmedi bir de Marie Claire Prix D’Excellence Beauté’de Güzellik Ikonu seçildi. 2016’da ise Pantene ve Amazon Fashion’ın uluslararası yüzü oldu.

2017 yılında ayakkabıdan daha fazla ürün tasarlayabileceğini gösteren Ferragni koleksiyonuna mont, çanta, bere, pantolon, sweatshirt gibi tekstil ürünleri de ekleyerek kendi adını taşıyan mağazasını bu sene içerisinde Milano’da lüks dükkanları ile dikkat çeken hip bölge Corso Como’da açtı.

Gittiği defileler, giydiği kıyafetler, dövmeleri, İnstagram paylaşımları, dergiler ve markalarla yaptığı çekimler, ünlü tasarımcılarla yaptığı iş birlikleri, lüks hayat standartları ve hatta yaşadığı ilişkisiyle sürekli gündemde kalmayı başaran isimlerin başında geliyor Ferragni.

Koleksiyonun ürünleri dünyanın dört bir yanında satılan Ferragni bugün sadece bir blogger değil aynı zamanda bir tasarımcı, bir influencer ve hatta ünlü Italyan rapçi Fedez’le doludizgin süren ilişkisinin de etkisiyle bir celebrity! 

chiara ferragni
chiara ferragni kimdir
Stil İkonu
fashion icon
style icon
fashion blogger
Style
Moda
Blogger
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >