Lotta Volkova

Yeni neslin kuralları baştan yazan ikonu.

Stilinizde eklektik ögeler barındırıyor; risk almayı seviyor ve renkli, daha çok renkli giyiniyorsanız izin verin sizi Lotta Volkova’yla tanıştıralım. Zira onun halihazırda işi bu ve onu da Dünya çapında en iyi yapanlardan biri.

Central Saint Martins mezunu Volkova, Vetements ve Balenciaga gibi çizgi dışında seyreden ve kuralları baştan yazan markaların stilisti ve Re-Edition dergisinin Moda Direktörü.

Genellikle sokak modasını absürt detaylarla zenginleştiren denklemlerinde çarpanlardan biri de, renkler. Volkova renkleri hem kendi hem kombinlerinde en cüretkar şekilde kullananlardan biri. Nitekim bu gözü kara ve kendine has tavrı, dünyaca ünlü bazı markaların kendi içlerinde fark yaratmalarına yardımcı oluyor. Mesela, Lotta’nın çalıştığı bu markalardan ikisi: Miu Miu ve Prada.

Kişisel stilinde ilgi çeken detaylardan biriyse, Lotta’nın saçının her daim kısa olması ve saçın kendi kesmesi. Tırnakları bugünlerde epey uzun ve neşeli. Maniküründe üç boyutlu tasarımları tercih ediyor. Bu da gizliden gizliye normalleşmeye başlayacak yeni bir trendin habercisi olabilir. Bizden söylemesi...

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >