Yükselişe Geçen: Çoraplar

Trend alarmı.

Havaların soğumasıyla birlikte tabii ki sıcak kalma isteğimiz artmakta ve birazdan bahsedeceğimiz gibi yeni trendler soğuk havalarda sıcak ve trendy kalmamızı sağlamakta. Birkaç sezondur yükselişe geçen çorap trendi 2018 yılı moda parçalarının olmazsa olmazları arasında. Düşük fiyatlı bir gereksinim olmaktan çıkıp Gucci, Vetements, Gusha Robinchksy, Falke, Fendi, Loewe gibi markalar sayesinde pahalı birer arzu nesnesine dönüşen çorapları şimdiye kadar küçümsediyseniz, yeniden düşünün deriz.

Biri size doğum gününüzde bir çift Gucci çorap hediye ederse sevinin zira 2018 Gucci Resort koleksiyona ait logo-monogramlı çorapların bedeli oldukça yüksek. Gittikçe büyüyen çorap pazarında çorapları peynir ekmek gibi satılan bir marka ise Vetements. 

Çorapların bu kadar trend olmasının altında ise iki neden var diyebiliriz. İlk olarak sokak trendleri arasında hızla kendine yeniden yer edinen Nike, Vans, Stan Smith, Converse gibi markalara ait vintage görünümlü sneakerlar. E herkes aynı stili benimseyince de, diğerlerinden farklılaşmak için detaylara odaklanmak gerekiyor. Bu noktada önemini belli eden çoraplar, ayakkabı trendinde farklılaşmayı sağlayan en önemli unsurların başında.

Diğer sebepse logo trendinin en kolay uygulanabildiği alan olması. Logo trendini buraya tıklayarak hatırlayabilirsiniz.

Renkli, logolu, simli, karakterli çorapları sneaker veya botlarınızla hatta dilerseniz topuklu ayakkabılarınızla kombinleyebilirsiniz. Boyfriend jeanler ve eteklerle de uyum sağlayan bu trendde bir adım daha ileri giderek paçalarınızı çorapların içine sokabilirsiniz. 

socks
çorap modası
Sokak Stili
Sokak Modası
Street Style
street fashion
Moda
Stil
sock fashion
boots with socks
çorap ve bot ikilisi
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >