Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinmeli?

Denkleme bir de soğuğu eklemenizde fayda var.

Yaz yağmurları değil, artık bizzat soğuğu iliklerimize kadar hissettiren bir hava dalgasına eşlik eden rüzgarlı yağmurlar söz konusu. Hal böyle olunca yazın aldığımız önemler yetersiz kalıyor.

Eğer Carrie Bradshaw gibi işe yaramayan bir gazete kağıdı altına saklanmak istemiyorsanız yağmurlu kış günleri için şimdiden önlem almanızda fayda var.

Rüzgarlı günlerde fötr şapka takmak, bir elinizle sürekli şapkanızı tutmanıza neden olacaktır. Bu nedenle kafanıza gerçekten de doğru oturacak bir model tercih etmelisiniz.

Eğer topuklu ayakkabı giymekte ısrarcıysanız tabanı kaymayacak modellere yönelip ince topuklardan kaçının. Süet ve kadife ayakkabılarınızı ise yağışsız günlere saklayın. Zira ayakkabılarınız yağmur suyuyla birlikte zedelenebilir.

Geniş paçalı pantolon giymekten uzak durun. Aksi takdirde sadece üstünüzün değil, paçalarınızın da ıslanmaması için de fazladan efor sarf etmeniz gerekecek.

Bu gibi durumlarda en kesin çözüm Sonbahar / Kış 2016 sezon trendlerinde de rastladığımız pofuduk montlar. Kapüşonlu modellerine yönelerek bir taşla iki kuş da vurabilirsiniz. 

yağmurlu hava
Fashion
rainy day style
what to wear
yağmurlu havada ne giyilir
Style
Street Style
street fashion
Trend
Moda

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >