Trend Dosyası: 2020 İlkbahar/Yaz Sokak Trendleri

Biraz önden gidiyoruz ve 2020 İlkbahar/Yaz sezonunun sokak trendlerini sıralıyoruz.

Kışı atlatmadan 2020 İlkbahar/Yaz trendlerine gözümüzü diktik bile. Sebebi ise sonbaharda gördüklerimizin aslında 2020 İlkbahar’ında göreceklerimizin habercisi olması. Hem podyumdan hem de sokaktaki esintiden şekillenen trendler oldukça şaşırtıcı ama bir o kadar da minimal. 

Geçtiğimiz sezonlarda daha gösterişli parçalarla karşılaştığımız sokaklar önümüzdeki sezon biraz daha sakinleşiyor. Diz altı etekler, bej rengin her tonu ve büzgülü hacimli parçalar.

İşte 2020 İlkbahar/Yaz sezonunda karşımıza çıkacak sokak trendlerinden bazıları…

Diz altı etekler

Biraz sıkıcı gelebilir ama önümüzdeki sezonda sokaklarda sıkça karşılaşacağımız trendlerden ilki diz altı ya etekler. Biraz vintage görünümlü bu parça Celine podyumundan yeni inmiş gibi görünmenizi sağlayacak. En iyi tarafıysa diz altı etekleri istediğiniz şekilde kombinleyebilir olmanız. 
Yakası hareketli, bağlanan bir gömlek, dik yakalı kazak, blazer ceketlerle diz altı eteğinizi kombinleyebilirsiniz. Çizmeler ya da sneakerlarla giyebilir stilinizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle hafta içi ofis stilinizin kurtacısı haline gelecek diz altı eteklere bir şans verin deriz. 

Bejin her tonu 

2020 modasının sokaklara yansımasının başında bize sakinliği hatırlatan tonlar yer alıyor. Bej, krem rengi ve deve tüyü gibi tonlar bu yıl listenin başında. Üstelik kombinlerinizde tek bir parça yerine “full look” için bu tonları kullanabilirsiniz. Ya da bej rengi ve bahar deyince akla gelen tek parçayı dolabınıza ekleyebilirsiniz. Hangi parçadan mı bahsediyoruz? Tabii ki trençkottan. 

Fırfır

Fırfırdan korkmayın. Çünkü bu sezon da karşımıza çıkacaklar. Fırfırın nasıl giyilebileceğiniz, hangi parçalarla daha rahat kombinlendiğini bu yazımızda anlatmıştık. Şimdi bir kere daha hatırlatalım istiyoruz. Eğer minimalizm pek size göre değilse, bahar aylarının enerjisini stilinize katacağınız fırfırlı parçalarla yansıtabilirsiniz. Klasik bir jean üzerine yakası ya da kolları fırfırlı bir bluz ile istediğiniz romantizmi yakalayabilirsiniz. Ya da 2020 İlkbahar’ında hazır havalar ısındı diyerek eteği fırfırlı elbiselere bir şans tanıyabilirsiniz. 


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >