Paris Moda Haftası'nda Sokak Modası

Moda haftalarının son durağındayız. Ve bir kez daha podyumlar yerine sokaklar odak noktamız..

Paris Moda Haftası’na dair izlenimlerimizden daha önce bahsetmiştik. Sırada podyumların dışında, yani sokaklarda şekillenen trendler var. Şimdi İlkbahar / Yaz 2017 sezonunda karşılaştığınız trendlerin, moda guruları ve stil ikonları tarafından bizzat uygulanmasına ve sokağa taşınmasına tanıklık edin.

İlkbahar / Yaz 2017 sezonunda Dior’un koleksiyonuna dahil ettiği tütüler, şimdiden sokaklarda karşımıza çıkmaya başladı. Disney prenseslerinin kostümlerini hatırlatan bu parçayı giyerken stilettolarınız yerine spor ayakkabılarınızı ayağınıza geçirebilirsiniz. Hatta mümkünse tütünüzü jean pantolonunuz ile bir arada kullanabilirsiniz. 

Basic tişörtlerinizin yanına grafik desenli ve sloganlı modelleri de ekleyin. Zira İlkbahar / Yaz 2017 sezonunda düz tasarımlar desenli tişörtler ile bir araya gelerek hareket kazanıyorlar. Bu noktada yine bu sezonun öne çıkan parçalarından biri olan sloganlı tasarımlara öncelik tanıyabilirsiniz. 

Paltonuzu veya havaların ısınmaya başladığını göz önünde bulundurursak bomber ceketinizi üzerinize giymeyin. Mümkünse ceketinizi omuzlarınıza atın ya da fermuarınızı yarıya kadar yukarı çekip ceketinizi omuzlarınızdan düşürün. 

Evde üzerinizden çıkarmadığınız sabahlığınızı ya da bornozunuzu artık dışarı çıkarken de giymeye devam edebilirsiniz. Bu sezon sıklıkla rastlayacağınız bornoz ve sabahlık modellerini, geride bıraktığımız yılın hit trendlerinden biri olan pijama takımların farklı bir versiyonu olarak da düşünebilirsiniz. 

Üzerinize oturan pantolon ve ceket ikilisini giymek yerine, dökümlü modellere yönelin. Maskülen trendi geçtiğimiz yıllara oranla daha sessiz kalsa da ceket modellerinin omuzları düşüyor ve kalıpları genişliyor. 

Deney yapın. Gardırobunuzda daha öncesinde bir araya getirmeyi düşünmediğiniz farklı kombinler üzerinde durun. Aynı desenin farklı renklerini yan yana getirin ya da bir arada kullanmasının zor olduğunuz renkleri aynı kombin içine dahil edin. 

paris moda haftasi
Street Style
Sokak Modası
street fashion
Sokak Stili
Paris
pfw 2017
tütü
Maskülen
bomber
slogan
bornoz
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >