Oversize Blazer Nasıl Giyilir?

Trendlerin dışında devam edelim.

Jacquemus ve Celine’nin defilerine göz attığınızda üzerinize oturan blazer ceketlerin evrim geçirip bollaştığını göreceksiniz. Bu trendi sadece ceketler özelinde almamanızda fayda var. Zira genişleyen omuzları temsil eden bu trendin farklı yansımaları arasından ceketleri cımbız ile çekip günlük hayata adapte edebileceğimiz kısmına odaklanmayı tercih ettik.

Bu tercih sizin de ilginizi çekiyorsa yazıyı okumaya devam edebilirsiniz. Athleisure akımıyla birlikte ikinci plana atılan maskülen duruş, artık moda dünyasında kabul gördüğü için eskisi gibi kendini kanıtlama çabasında değil. Hal böyle olunca, her sezon trend olarak karşımıza çıkan blazer ceketler, artık günlük hayatımızın ve gardırobumuzun ayrılmaz ve tanıdık bir parçası olarak sayılabilir. Özetle, yeni sezon parçaları arasında arayışa başlamadan önce gardırobunuzda yer alan eski dostunuz ile yeniden bir araya gelip ilişkinizi ilerletmenizi öneririz. Takip etmeniz gereken ipuçlarından bahsedecek olursak;

Mümkünse siyahtan uzak durup İlkbahar / Yaz 2017 ruhunu yansıtan canlı tonlara yönelin. Hatta sezonun öne çıkan desenlerinden çizgilere ve çiçeklere de bir şans verin. 

Oversize blazer ceketinizi elbise olarak kullanın. Doğru boyda olduğu sürece bu parçayı sadece bir ceket olarak kullanmanız bu tasarıma da haksızlık olacaktır. 

Klasiklerden vazgeçmeyin. Beyaz tişört, oversize blazer ceket ve jean pantolon sizi asla yarı yolda bırakmaz. Ne giyeceğiniz konusunda uçsuz bucaksız düşüncelere dalacağınızı hissettiğiniz anda bu kurtarıcı kombine sarılın. 

Blazer
blazer ceket
jacket
oversize jacketi oversize blazer
Street Style
street fashion
Fashion
Sokak Modası
Sokak Stili
Style
Trend

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >