Metalik Parçalar Nasıl Giyilir?

Kıyafetine ışıltı katmak isteyenler için ipuçlarını sıraladık.

Her sezon mutlaka karşımıza çıkan metalik parçalar, mevsim farketmeden kolayca kombinlenebilme özelliği taşıyor. Sade kıyafetlerinizi dikkat çekici hale getirmek için kullanabileceğiniz metalik parçalar, özellikle aksesuarla aynı renklerde kullanıldığında ise stilde bütünlük yaratma özelliğine sahip. Dışarıdan bakıldığında göz korkutabilecek bu parçalar aslında oldukça kolay stilize edilebilir.  Yazımızda, hep satın almak istediğinizama nasıl kullancacağınızı bilemediğiniz metalik parçaları stilinize dahil etme önerimizi paylaşıyoruz. 

Ünlü moda evlerinden de ilham alarak metalik parçalarla ister maksimalist ister minimalist bir görünüm elde edebilirsiniz unutmayın. 
Fakat biz şimdilik maksimalist duruşu bir süreliğine rafa kaldırıp metalik tasarımların günlük hayata adapte olabilecek formlarına ve kullanım alanlarına odaklanalım. 

Metalik Kıyafetler Nasıl Giyilir?

Metalik Etek

Geçtiğimiz sezonun hit parçaları arasında yer alan metalik eteğinizi bu sezonda da giymeye devam edebilirsiniz. Eğer bu parçaya güncel ve modern bir yorum katmak istiyorsanız, beyaz gömlekler ile bir arada kullanabilirsiniz. Eteğinizin rengine göre siyah düz bir tişört ile de kullanabileceğinizi unutmayın. Özellikle diz boyunca ya da dizden biraz daha uzun pileli bir eteğiniz varsa beyaz sneaker’larınız ile birlikte kolayca kombin yapabilirsiniz. 

Eteğiniz mini ve canlı bir metalik renkteyse, kombininizde başka bir renk kullanmaktan kaçının. Aksi halde göz yoran bir görünüm elde edersiniz. 

Metalik Mont

Bu sefer siyah biker ceketinizi bir süreliğine gardırobunuzdaki askısında bırakın. Ve mümkünse altın ve gümüş tonlarındaki bir modelden destek alın. Her daim giydiğiniz siyah jean pantolonunuz ve beyaz tişörtünüz üzerine bu sefer ışıltı katmak için aksesuarlarınızdan değil, ceketinizden destek alın. 

Kullanım kolaylığı açısından özellikle gri ve altın metalik tonları ceketlerde tercih edebilirsiniz. 

Aksesuarlar

Metalik bir tasarım giydiğiniz zaman, aksesuarlarınızda da aynı renkte parçalara yönelebilirsiniz. Zıtlık katmak içinse her daim altın ve gümüşü bir arada kullanmayı da düşünebilirsiniz. 

metallic
Metalik
Street Style
street fashion
Trend
Sokak Modası
Sokak Stili
Stil
silver
Gold

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >