Maksi Elbise Nasıl Giyilir?

İlkbahar / Yaz 2017 sezonunda maksi elbise giymenin yeni yollarını arıyoruz.

Maksi elbisenizi tek başına mı giyiyorsunuz? Cevabınız ‘evet’ ise sokak modası trendleri etrafında bu tasarımın yeni kullanım alanlarını keşfetmeye başlayabilirsiniz. Bu noktada ince askılı maksi elbiselerinizin içine tişört veya uzun kollu bluz giymeniz şart. 90’lı yıllara atfıta bulunan gecelik elbiseler ile yan yana gelen beyaz tişörtlerinizi, şimdi maksi elbiseniz ile bir arada kullanmanızda hiçbir sakınca yok. 

Eğer maksi elbisenin klasik yorumlarından vazgeçemiyorsanız floral desenli ince askılı bir tasarımı, İlkbahar / Yaz 2017 sezonunda da sık sık gördüğünüz sloganlı tişörtler ile bir arada kullanmayı düşünebilirsiniz. 

Çiçekli maksi elbiselerinizi aynı zamanda bomber veya pofuduk ceketler ile de bir araya getirebilirsiniz. Bu noktada maksi elbisenizin boyunun yere değmemesi içinse yüksek topuklu bot modellerini alışveriş listenize dahil etmeyi düşünebilirsiniz. 

Pantolonuzun üzerine tişört veya gömlek giymek yerine uzun kollu bir gömlek elbise de giyebilirsiniz. Pantolonunuzu göstermek içinse gömlek elbisenizin düğmelerini yarıya kadar açabilirsiniz. Ayakkabı tercihinizi ise minik topuklu olanlardan ya da spor ayakkabılardan yana kullanabilirsiniz. 

Maksi elbisenizi, etek gibi de gösterebilirsiniz. Bu noktada dökümlü bluzlara yönelmenizde fayda var. Maksi elbisenizin üzerine elbisenizden daha bol bir crop top veya bluz giyerek maksi elbisenize farklı bir işlev katabilirsiniz. Tabii bu görünümü tamamlamak için dökümlü bir denim ceketten veya deri ceketten de destek alabilirsiniz. 

Seçtiğiniz maksi elbisenin üst kısmı üzerinize oturuyor ve alt kısımları bollaşıyor. O halde vücut hatlarınızı ve belinizi ön plana çıkartması adına üzerinize giymek için kısa bir ceket modelini seçebilirsiniz. Bu noktada deri biker ceketler ideal kurtarıcınız olabilir. 

maksi elbise
uzun elbise
floral elbise
gecelik elbise
Slip Elbise
bomber
pofuduk ceket
denim ceket
Street Style
street fashion
Fashion
Sokak Modası
Sokak Stili
Trend
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >