Kat Kat Giyinirken Bunlara Dikkat

Kat kat giyinmenin inceliklerine göz atın.

Sonbaharın kafa karıştıran havasının sizi manipüle etmesine izin vermeyin. Evet, bir gün tişörtle bir gün montlasınız. Ancak  gün içerisinde havanın size nasıl bir oyun oynayacağına dair yaptığınız tahminler tutmayabilir. Bu noktada kalın bir kazak giyip günün en sıcak saatinde pişmeye başlayıp gece ise neden üzerinize bir parça daha giymediğinizi sorgulamanız gayet anlaşılabilir. 

Geriye yapabileceğiniz tek bir şey kalıyor; mümkün olduğunca ‘kat’ı bir arada kullanmak. Bu sayede gün içerisinde üzerinizdeki kıyafet sayısını eksiltip artırma imkanına da sahip olacaksınız.

Hangi parçaları bir arada giyebilirsiniz? 

Öncelikle içinize basic bir tişört giyerek kombin hazırlamaya başlayın. Ardından ince bir trikoyu veya kapüşonlu bir sweatshirtü üzerinize geçirin. Bitti mi? Söz konusu kat kat giyinmek ise tabii hayır. Devam ediyoruz. Sırada deri veya denim bir ceket var. Bu noktada üzerinize oturan parçalara yönelmek yerine daha dökümlü modelleri tercih edin. Son adımdaysa üzerinize paltonuzu geçirin. Artık sokağa çıkmaya hazırsınız.

Hangi Renk ve Desenler Kat Kat Giyinmeye Uygun?

Bahsedilen katmanları giyerken farklı desenleri ve renkleri bir arada kullanmaktan korkmayın. Eğer desenleri karıştırma konusunda kendinize güvenmiyorsanız seçtiğiniz parçalar arasından tek bir tanesine odaklanın. 

En alt katmana giydiğiniz parçanın diğerlerinden daha dökümlü olmamasına özen gösterin. Dilerseniz üzerinize giyeceğiniz bütün parçaların dökümlü olmasını da tercih edebilirsiniz. 
Sezon trendlerine referans vermek isterseniz sloganlı tişörtünüzü düz renkli bol bir sweatshirt ile tamamlayabilirsiniz. Deri veya denim ceketin yerine ince çizgili bir blazer ceket giymeyi de deneyebilirsiniz. Renk konusunda klasiklerden yanaysanız siyah, beyaz ve gri üçlemesi arasında kalıp renk katmak istediğiniz noktada kırmızıdan destek alabilirsiniz. Diğer sezon trendlerinin size sunduğu renklerden yola devam etmek isterseniz sarı, pembe ve kırmızı gibi tonlara yönelmenizde fayda var.

layering
kat kat giyinmek
ipuçları
Street Style
street fashion
Sokak Modası
Sokak Stili
Style
Moda
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >