İndirimde Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları

Markalar yeni sezona girmeden önce sene sonu ve yıl başı indirimine başladılar bile.

 Haliyle siz de bu indirim sezonunu bir fırsata çevirip gardırobunuzu yenilemek istiyorsunuz. Peki, alışveriş yaparken gerçekten de ihtiyacınız olan parçalara mı yöneliyorsunuz? Yoksa almış olmak için alıyorsunuz?

Garıdrobunuzu muhtemelen bir defa giyeceğiniz parçalar ile doldurmaya başlamadan önce indirim sezonuda alaışveriş yaparken anlık tutkularınızın kurbanı olmamanızın yollarını sıralıyoruz;

Gerçekten de ihtiyacınız var mı?

Beğendiğiniz bir parçayı satın almak için harekete geçmeden önce kendinize bu soruyu sorun. Cevabınız gerçekten de evet ise devam edin. Aksi takdirde beğendiğiniz parçayı askısına ya da rafına geri koyup yavaşça oradan uzaklaşın.

Vücut tipinize uygun mu?

En sonunda aylardır gözünüze kestirdiğiniz tasarımın indirime girdiğini gördünüz. Fakat bir şekilde bu parçayı daha önce neden almadığınızı aklınıza getirdiğinizde aslında vücut tipinize uygun olmadığını hatırladınız. 

Fakat şu an tasarım indirimde ve siz bir şekilde bu parçayı vücudunuza uydurabileceğinize inanıyorsunuz. Şu an zihninizin size oyun oynadığını ve sadece bu parçaya sahip olabilmek için kendi kendinizi kandırdığınızı belirtelim.  

Bu rengi seviyor musunuz?

Gardırobunuza daha önce hiç dahil etmediğiniz renkte bir tasarım beğendiniz. Yeni yıl ile birlikte artık stilinizde de yeniliklere açık olduğunuzu kanıtlamak istiyorsunuz. Bu noktada bu rengi gerçekten giyip giymeyeceğinizi düşünün. Hatta bu parçayı giyebilmek için tamamen yeni parçalara ihtiyacınız olup olmadığını gözden geçirin. Aksi takdirde indirimin büyüsüne kapılıp düşündüğünüzden ve gerek duyduğunuzdan daha fazla parça ile bulunduğunuz mağazadan ayrılabilirsiniz. 

Alışverişe başlamadan önce kredi veya banka kartınızı yanınıza almak yerine kendinize belirlediğiniz bir limiti nakit olarak çekip alışverişinizi nakit tamamlayın. Bu sayede kafanızda kendinize koyduğunuz sınırı da aşmamış olursunuz. 

Alışveriş
yılbaşı alışverişi
İndirim
sale
Moda
Fashion
Trend
Stil
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >