Hangi Yüz Tipine Hangi Gözlük

Güneş gözlüğü tercihindeki en önemli kriterlerden biri de yüz tipiniz, şimdi buna göre gözlük tipinizi seçiyoruz.

Güneş gözlüğünüzle olan ilişkinizin iyiden iyiye sıkı fıkı olduğunu  döneme geldik. Güneş kendini pek sakınmadan peşinizde dolanıyor. Siz de haliyle, gardınızı alıyorsunuz. Peki, güneş gözlüğünüzü nasıl seçtiniz? Güneş gözlüğünüzü satın alırken hangi kriterlere dikkat ettiniz? Camının kalitesi bir tarafa, yüzünüze yakışıp yakışmadığından nasıl emin oldunuz? Şimdi size, çeşitli yüz tiplerine uygun gözlüklerden bahsedelim. Belki yüzünüze daha çok yakışacak bir gözlük modeli olduğuna dair bir ipucu bulursunuz... 

Kare yüzlerde, birden fazla şekilde güneş gözlüğü kullanma imkanı var. Kare yüzler hafif maskülen bir silüete sahip olduğundan onları kedi gözü, oval, kelebek gibi daha feminen hatlara sahip gözlük modelleriyle dengelemek şık durabilir. 

Yuvarlak yüzleri bir daire gibi düşünürseniz, onu daha feminen göstermek ve boyut kazandırmak için illüzyonel bir oyuna gidebilirsiniz. Yatay ya da dikdörtgen çerçeveli gözlüklere yönelebilirsiniz. 

Oval ya da kalp yüzler kendiliğinden feminendir. Ancak boyuna uzun gözlükler yüzü olduğundan uzun gösterebilir. Dikdörtgen çerçeveli gözlükler tercih edebilirsiniz. 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >