Deri Ceket Mevsiminde İşinize Yarayacak Tüyolar

Siz susun deri ceketiniz konuşsun! Tabii onu doğru bir şekilde kullanabiliyorsanız...

Deri ceket mevsimi geldi!

Dikkat edin, kendisi sizi vezir de edebilir rezil de... İşte bu havalı ceketi kullanırken dikkat etmeniz gereken püf noktalar;

Öncelikle, zaten deri değil, deri görünümlü bir ceket tercih edin!

Ceketinizin ağır olması sizde gereksiz bir rahatsızlık yaratabilir. Bu yüzden hafif versiyonları tercih edin.

Rahatlık yalnızca ağırlıkla sınırlı kalmıyor. Ceketin size asla dar olmaması gerekiyor. Kumaş ceketlerde bu sıkıntıya katlanabilirsiniz ancak deri görünümlü ceketlerde iş daha zor. Kendinizi robot gibi hissedebilirsiniz; özellikle içinize triko giydiyseniz!

Bu ceketleri sakın, ilkbahar aylarında olduğu gibi teninizle direkt olarak temas edecek şekilde giymeyin. Isınan havalarda rehavete kapılıp üstünüze atmanız zaten yanlış; hareket alanınızı kısıtlıyor. Aynı hataya serinleyen havalarda düşmeyin. Bu biraz anne tavsiyesi olacak ama... “Teriniz üzerinizde kuruyabilir, hasta olabilirsiniz!”

Alt giyimde skinny jean’ler bu ceket modeline en çok yakışanlar arasında. Kalem etek ya da palazzo pantolonları kombinlemeyi düşünmeyin bile; proporsiyon mühim!

Güzel haber: Deri ceketinizi da istediğiniz tüm saç modelleriyle kombileyebilirsiniz! Tepede dağınık topuz, açık & dalgalı saçlar, balıksırtı örgüler... Bu asi ceket başlı başına bir karakter; dolayısıyla ondan saçlarınızın rol çalması zaten pek olası değil!


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >