Body Nasıl Giyilir?

Göbeğinizi açıkta bırakan bluzunuza veda etme zamanı.

Aymeline Valade, Kim Kardashian, Selena Gomez ve Kendall Jenner’ın ortak noktası nedir? Cevaplıyoruz; üçü de body giyiyor. Ve bu listeyi oldukça uzatabiliriz çünkü body trendi bu sezonu ele geçirmeye başladı.

Son iki yıldır adeta küllerinden doğan bodyleri artık her mevsim dolabımızda bulunduruyoruz. Çünkü body hem çok kadınsı görünen hem de görünmekle kalmayıp oldukça feminen hissettiren bir parça. 

Önce size body’lerin ne kadar pratik olduğundan bahsetmek isteriz. Body suit’ler sırtı ve göbeği tişörtünüzü sürekli pantolonunuzun ya da eteğinizin içine sokma derdinden kurtaran parçalar. Sizinle birlikte hareket edip, bu rahatlığı ve lüksü size sağlıyorlar. Eğer göbeğinizi açıkta bırakan crop top’lar size göre değilse ve esastan bluzlar istediğiniz gibi üzerinizde durmuyorsa, body’ler kurtarıcınız olacak. 

Body Suit nedir?

Gelelim body suit’in ne olduğuna… Kendisine bir nevi kumaş mayo da diyebiliriz. Üzerinize oturan hatta yapışan, hatlarınızı ortaya çıkaran bu parça özellikle sonbahar ve yazın en şık kurtarıcılarından. 

Body suit nasıl kombinlenir?

Body suit, skinny pantolonlarla ve dar eteklerle giydiğinizde kıyafetinizde oluşacak olası potluklardan sizi kurtarıyor. Biz bodyleri palazzo pantolonlarla da çok yakıştırıyoruz. 

Yaz mevsiminde body suit

Body suit kullanımında yaz mevsiminde işler biraz değişiyor. Evet sıcak havalarda body giymek sizi biraz sıkabilir biliyoruz ama yine ilham için ünlü isimlerle dönebilirsiniz. 

Kısacık şortlarınızla ve tiril tiril eteklerinizle alabildiğine feminen bir stilin anahtar parçalarından biri haline geliyor. Vücudunuzu sarıyor, belinizi incecik gösteriyor... Ancak burada hemen bir uyarı yapalım...

Body suit’ler mayo değildir!

Body suitler alttan mayoya benzeyen tasarımlarıyla kafa karıştırıcı olabiliyor. Hatta bazılarının kumaşları da mayo kumaşına çok benziyor. Fakat body suitlerle yüzülmesi önerilmiyor. Malum, bu tasarımların kumaşları tuzlu suya ve klora dayanıklı olsaydı, zaten mayo olurlardı! 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >