Bere Takmanın Püf Noktaları

İlham kaynağımız Gucci defilesi, gözümüze kestirdiğimiz aksesuar ise bere.

Genellikle Fransız kadınları ile özdeşleşen bere, özellikle Gucci’nin İlkbahar / Yaz 2016 koleksiyonunda karşımıza çıkıyor. Sex and The City’nin Paris bölümlerinden de hatırlayacağınız üzere Carrie Bradshaw da Paris sokaklarını arşınlarken kafasından beresini çıkarmıyor. 

Fakat Gucci’nin önümüzdeki sezon bizi Fransız kadınlarına benzetmekten daha farklı planları var. Bu aksesuarın yanına devasa gözlükleri ve boyna bağlanan fiyonkları da ekleyen modaevi, 1970’lerin kütüphanesinde çalışan kadınları günümüze taşıyor. Bunu yaparken de renk paletinde rastlayabileceğiniz birçok farklı tonu bir araya getirip renkli bir kadın portresi çiziyor. Gucci defilesinde plili eteklerle bir arada kullanılan bereleri, siz de aynı şekilde rahatlıkla stilinize uyarlayabilirsiniz.

Soğuk kış günleri için pek de efektif olmasa da görsellik açısından kıyafetinizde tamamlayıcı unsur üstlenecek olan bereleri, gömlek ve süveter ile bir arada kullanarak daha entel bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer maskülen bir stile sahipseniz ve etek giymeyi pek tercih etmiyorsanız pastel tonlarında pantolon ve ceket modelleri tercih ederek stilinize bir doz Gucci katabilirsiniz. Tabii bu aksesuarı kullanırken farklı renkleri bir araya getirmekten çekinmeyin.

Renk paletinde yer alan kontrast tonları, örnek olarak sarıyı ve bordoyu da bir arada düşünebilirsiniz. Berenin kullanım alanını biraz daha genişletmek ve önümüzde bizi bekleyen moda haftalarında da kullanmak isterseniz yüksek topuklu bir çizme veya stilettolar ile hazırladığınız bir kombine de bu aksesuarı dahil edebilirsiniz. 

Moda
Bere
Stil
Bere Giymenin Yolları
Trend
Sokak Stili

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >