Maydanoz Limon Detoksu #evdekal

Toksinlerden arınmak ve daha dinç hissetmek için!

Cildinizi ve ruhunuzu dinlendirmek ve aynı zamanda canlandırmak için en önemli yollardan biri kuşkusuz uyku. Uygunun güzelliğinize etkisinden burada bahsettik. Kaliteli uyku için gerekenlerdense şurada... 

Ancak güzelliğinizi destekleyen etkenler uykuyla sınırlı değil. Beslenme biçiminiz, fiziksel aktiviteleriniz ve ruh haliniz de bir o kadar etkili. Toksinlerden arındığınız müddetçe bu iyi hale bir adım daha yaklaşıyorsunuz. Maydonoz limon detoksu da en kolay ve sağlıklı yollardan biri. Adeta bir güzellik iksiri. 

Maydanoz Limon Detoksu Ne İşe Yarıyor?

Yüksek C vitaminiyle cildi canlandırıyor. Toksin atımına destek olarak daha aydınlık bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. Ciltteki enflamasyonu hafifletiyor; akne oluşumunu minimalize ediyor. Maydanozu su formunda tükettiğinizde emilimini hızlandırıyorsunuz. 

Maydanozun cildinize etkisi

  • Vücuttaki fazla ödemin atılmasına yardımcı oluyor. Maydanozdaki klorofil vücudun daha alkali bir hale gelmesine; vücudu alkalize etmeye, yeni kırmızı kan hücreleri oluşturmaya ve kanı temizlemeye yardımcı oluyor. Cilt çok daha aydınlık ve canlı görünüyor.
  • Ayrıca maydanoz, hücre yenilenmesini ve onarımını destekliyor; kolajen üretimini artırıyor. 
  • Beta karoten ve A vitaminiyle ciltteki elastikiyeti artırıyor. 

Limonun cildinize etkisi

  • Limon, cildin kendini arındırmasına destek oluyor. Ciltteki enflamasyonu hafifletiyor. 
  • Antioksidan etki gösterdiğinden cildin kendini onarmasına destek. 
  • Limon, yüksek C vitaminiyle kolajen üretimini artırıyor, cildin daha sıkı ve canlı görünmesine yardımcı oluyor.
  • Limondaki sitrik asit sivilce ve lekelerin hafiflemesine yardımcı oluyor. 

Maydanoz Limon Detoksu Nasıl Yapılır?

  • Maydanozu sapıyla tüketmeniz önemli. Yarım litre suyu kaynatıp içine yarım bağ kadar maydanoz sapı ekleyerek kısık ateşte iki-üç dakika kaynatın. Soğuyunca maydanoz kürünüze 1 tam limon sıkın, karıştırın. 
  • Dilerseniz yine aynı ölçekteki maydanozu, limonu ve suyu smoothie makinenizden geçirerek karıştırabilir; püresini ayırıp suyunu da içebilirsiniz. 

Maydonoz suyunuzu ister gece uyumadan önce, ister sabah uyandığınızda aç karnınıza içebilirsiniz. Cilt gece kendini uyguda onarırken ona destek sağlamış olursunuz. Sabahlarıysa güne daha dinç bir şekilde başlamak ve gün boyu toksinderden arınmaya devam etme gibi bir seçeneğiniz olabilir. 


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >