Makyaj Fırçalarını Nasıl Temizlemeli

Makyajı yaptık peki ya sonra?

Her an kullandığınız makyaj fırçanızı en son ne zaman temizlediğinizi kendinize bir sorun. Cevaptan memnun kaldınız mı? Hemen her gün yüzümüzde kullandığımız makyaj fırçalarını hem hijyen hem de raf ömürlerinin uzunluğu için mümkünse iki haftada bir, maksimumda ayda bir temizlememiz gerekiyor.

Bir bardak veya kaseye 2-3 parmak kalınlığında ılık su koyup içerisine bir-iki damla bebek şampuanı veya sıvı sabun ekleyin. Eğer kullandığınız fırçanızın kılları sentetikse ise sıvı sabun doğal ise bebek şampuanı daha iyi bir temizleyici olabilir. Ilık akan musluk suyunun altından geçirdiğiniz fırçayı, su dolu kaba koyarak karıştırın ve sabunun kıllara işlemesine izin verin. Fırçanın metalinin veya ahşabının suya değmemesine dikkat edin.

Birkaç dakika sonra sudan çıkardığınız fırçaları iyice, sanki fırçayla peçeteyi boyuyormuşçasına silin. Bu işlemi fırçanın temizlendiğinden emin olana kadar tekrar edin ve her seferinde sabunlu suyu değiştirdiğinizden emin olun.

Yıkadığınız makyaj fırçalarının kendi kendine kuruması gene bakteri oluşmaması açısından önemli bir unsur. Makyaj fırçalarını yıkadıktan sonra fırçanın şekli düzgün olsun ve de su metal kısma inmesin diye aşağı eğimli olacak şekilde bir havlunun üzerine yatırarak ve kurumasını bekleyin. İşte bu kadar!

make up
Güzellik
Makyaj
makyaj fırçası
makyaj fırçası temizleme
make up brush cleaning
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >