Ferahlatan Notalar

Isınan havalara parfümünüzle uyum sağlayın.

Sıcaklar kendini daha fazla hissettirmeye başladı. Artan nem oranı, bizi bunaltmak üzere henüz olmasa da yakında. Kıyafetlerimiz ve makyajımız hafiflese de havanın akıbeti bize kendimizi ağır hissettirebiliyor. Aslında yaz ayları çoğu durumda dokunma duyusuna hitap etmiyor mu? Hislerimizi ve ruh halimizi en güçlü şekilde yöneten dokunma duyusuysa diğer bir duyumuz olan koklamayla kol kola çalışıyor. Hafiflemek için bazen kokulara ihtiyaç bile duyabiliyoruz. Şöyle düşünün: Ağır kokuların olduğu bir ortamda mı terlemek isterdiniz; taze ve hafif olanların mı?

Elbette hafif olanları tercih edersiniz. Peki bir parfümü ne hafif yapar? Formülüne ruh veren notalarının size tazeliği ve ferahlığı anımsatması gerekiyor. Bu notaların başını, sucul aromalar çekiyor. Denizi anımsatan bu notalar yaza en çok yakışan kompozisyonları yaratıyor. Turunçgiller ise diğer ferah nota opsiyonlarınız arasında. Limon, portakal, mandalina, cedrat ve lime hem pozitif duyguları harekete geçiriyor hem de sucul notalarla uyum sağlıyor. Turunçgilleri kombinleyebileceğiniz diğer notalarsa yeşilden dem vuranlar: Nane, yeni biçilmiş çim gibi alabildiğine taze notaları deneyin ve yazın sıcak anlarına taze kokularıyla karşı koyun!

Baharatlı ve çok çiçekli, tatlı parfümlerden uzak durmanız da faydanıza! En azından gündüz yerine gece kullanmanızı öneriyoruz. Nemli bir ciltle ve sıcak havalarda oldukça ağırlık yapan bu notalar başınızı ağrıtabilir.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >