Evde Yapılabilecek 5 Bakım Aktivitesi #evdekal

Bakımınızı ihmal etmeyin!

Güzellik ve bakım ritüelinizi öz saygınıza mı yoksa başkalarına göre mi belirliyorsunuz? 

Bakım ritüeliniz sizin için bir yük mü yoksa kendinize vakit ayırdığınız, kafanızı dağıttığınız keyifli anları mı ifade ediyor? 

İki sorunun da cevabını hala kendinize itiraf etmediyseniz size bir test fırsatı sunuyoruz: 
Evde kalmamızın tembihlendiği bugünlerde bakımınıza zaman ayıracak mısınız? 

Kişisel gelişiminize ya da işinize ayırdığınız zaman elbette çok değerli. Ancak bunların yanı sıra vaktimizi verimli bir şekilde değerlendirmek önemli. Bu da, bakımınızı ihmal etmemekten geçiyor. 
Onlar neler mi? 

Evde Buharlı Cilt Bakımı

Makyaj yapmadığınızı tahmin ediyoruz. Unutmayın, bu da bir bakım! Ancak yeterli olduğu pek söylenemez. Evinizin konforunda cilt bakımı yapmak gibisi var mı? Tercihinizi buharlı ve derinlemesine bir bakımdan yana yapabilirsiniz. Buhar banyosunu haftada maksimum bir defa, hatta mümkünse iki haftada bir olacak bir rutinde tekrarlamanız doğrudur. Nasıl yapıldığını burada detaylıca anlattık. İşlemden sonra cildinizi nemlendirmek için Simple Water Boost Hydrating Booster Nem Hapsedici Krem’i kullanabilirsiniz. Simple Water Boost Nem Hapsedici Krem bitki özü ve mineraller içeren formulü sayesinde cildinizin doğal dengesini bozmadan anında nemlendirir ve gün boyu cildinizin nemli kalmasını sağlar. Ayrıca düzenli kullanım ile cildinizin doğal nemlendirme sürecine destek olurken sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Vücut Peeling’i

Kuş gibi hafif hissetmek için en kestirme yöntemlerden biri vücut peeling’i. Tüm vücudu ölü derilerden arınmak kadar rahatlatıcı çok az şey var. Sivilce ve siyah nokta gibi davetsiz misafirlerin sırtınızda, kollarınızda ya da bedeninizin diğer kısımlarında belirme ihtimalini de düşürmüş oluyorsunuz. Vücut peeling’ini nasıl ve hangi sıklıkla yapabileceğinizi burada kaleme aldık. 

Manikür & Pedikür

El ve ayak bakımınızı ihmal etmek mi? En büyük bakım günahlarından biri bu fikir olsa gerek! El ve ayaklarınıza hiç acele etmeden bakım yapabilirsiniz. Manikürün detaylı anlatımını burada, pedikürü nasıl yapabileceğinizi ise şurada kaleme aldık. 

Bahar Temizliği

Bakım yalnızca cildinizi, saçınızı, ellerinizi ya da vücudunuzu kapsamıyor. Bakım rutininizin kahramanlarına da özen göstermek için bolca vaktiniz var. Bozulan, tarihi geçen, artık kullanmadığınız, ihtiyacınız olmayan ürünleri ayıklama vakti. Ancak tarihi geçen ve bozulan ürünler aynı şeyi ifade etmiyor. Ürünlerin üzerinde, onları açtıktan sonra ne kadar süre kullanmanız gerektiğini ifade eden bir ibare var. Kavanozun içinde, M harflerinin önüne konan ay miktarına göre belirtiliyor; 6M, 12M, 18M, 24M gibi. Bazen de net bir şekilde gün/ay/yıl olarak görebiliyorsunuz. Bu ibarelere sadık kalın.

Ancak bu ibareler karar vermeniz için de tamamen yeterli değil. Ürünün tarihinin geçip geçmediğini kesin bir şekilde anlamak için ‘batch code’unu tespit edip internette araştırmanız gerekiyor.  

Saç Kırıklarından Mı Alsanız? 

Hayır, saçınızın dibini kendiniz boyama ihtimalini unutun. O kadar ileri gitmiyoruz. Saç bakımınıza uygulayacağınız saç maskeleriyle devam edebilirsiniz. TONI&GUY Onarıcı Maske’yi rutinine dahil etmeyen kaldı mı? Saçlarınızda hala baş edemediğiniz kırıklar varsa, sıkı bir örgü yapıp uçlardan fışkılan saç tellerini kaş makasıyla minik minik kırpabilirsiniz.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >