Akrilik Manikür Yaptırırken Bunlara Dikkat

İpuçları veriyoruz.

Uzun tırnaklar hiç kuşkusuz ellerimizi olduğundan çok daha zarif gösteriyor. Onlara bir kere alıştığımızdaysa bu kibar etkiden kolay kolay vazgeçemiyoruz. Tırnakları uzatmak için en yaygın yöntemler jel ve akrilik uygulamalar. Biz bugün akrilik tırnak uygulamasında dikkat etmeniz gerekenlere kısaca değineceğiz
 
Akrilik tırnak uygulaması kendi tırnağınız yeterince pürüzlü ve ince bir yüzeye sahip olana kadar törpülenerek gerçekleşyotir. İşlem sırasında maalesed kendi tırnağınız oldukça savunmasız, ince, kağıt gibi, esnek ve hassas kalıyor... Akrilik tırnağa bir kere bulaşanların onu kolay kolay bırakamamasının asıl sebeplerinden biri bu...
 
Ancak biraz ‘uyanık’ olarak minimum hasar alabilirsiniz. Çünkü akriliğin tırnaklarınıza vereceği tek zarar onları inceltmek değil. 
 
Jel alternatif, akriliğe göre daha esnek olduğundan daha sağlıklı. En azından kendi tırnağınızın kırılma ihtimali akriliğe göre daha az. Ancak, akrilik kadar dayanıklı olmadığı da bir gerçek. Tercih sizin.
 
Akriliğin üzerine uygulanan kalıcı ojeler UV ışınlarıyla sabitleniyor. Bu görevi daha az radyasyon yayan LED ışıklar da layığıyla yerine getiriyor. LED ışık kullanan bir salon tercih edin. 
 
Özellikle kütikül temizleme/kese işlemi tırnak sağlığını direkt olarak tehdit ediyor. Akrilikten önce tırnağınıza manikür yaptırmayın. Tırnakların mikrop kapmaması için doğal bir kalkan olan kütiküller ait oldukları yerden koparıldığında tırnağı bakteriler için bir açık büfe haline getirir. Merhaba, enfeksiyon ve bolca acı.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >