Ağız Bakımı Nasıl Yapılır? #evdekal

Ağız bakımında doğruları ve yanlışları anlatıyoruz.

Elbette, ağız bakımınız bir rutine oturmuş durumda. Peki, bu rutini ne kadar doğru yerine getiriyorsunuz? Belki de alışkanlıklarınızı gözden geçirme ve değiştirme vakti gelmiştir. 

Aşağıdaki 12 maddede, doğru ağız bakımına dair kısa bilgiler sıralıyoruz. 

 1. Unutmayın sağlıklı bir beden, ağızda başlıyor. 
   
 2. Dişlerinizi, fırçayı ve macunu ıslatmadan fırçalamanız öneriliyor. Ağızınızı suyla çalkaladıktan sonra dişlerinizi fırçalamaya başlasanız daha iyi.
   
 3. Kullanacağınız macunu mercimek büyüklüğünde sıkmanız yeterli. Eğer fırçanın hepsine sıkarsanız ağzınız gereksiz ferahlayacağı için fırçalama işleminin süresini otomatik olarak kısaltmanız olasıdır. 
   
 4. Dişlerin fırçalanma süresi idealde iki dakika olmalı. 
 5. Dişlerinizi daha beyaz göstermek istiyorsanız kullandığınız diş macununa ekstra dikkat edin. Signal White Now diş lekelerini gidermeye yardımcı beyazlık sağlayan formülü sayesinde düzenli kullanımda daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar. Anında 3 kata kadar daha beyazlık* için ise yeni Signal White Now Gold serisine bir göz atmakta fayda var! 
   
 6. Ağız bakımınızda doğadan ilham alan tercihler yapmak isterseniz Signal Nature Elements’i deneyebilirsiniz. Hindistan cevizi özü ve çinko minerali ile zenginleştirilmiş Signal Nature Elements Coco White, karanfil yaprağı yağı ve ardıç yağları ile hassasiyete karşı rahatlama sağlamaya yardımcı olan Signal Nature Elements Clove Sensitive veya doğal kömür tozu ve çinko mineraliyle dişlerinizi beyazlatmaya ve ağız hijyeninizi sağlamaya yardımcı olan Signal Nature Elements Charcoal White & Detox arasından kendinize uygun bir seçin yapabilirsiniz. 

   
 7. ‘Fırça çürüğü’ tabirini duymuş muydunuz? Bu, dişleri sert fırçalamak yoluyla oluşabilecek olumsuzluklardan biri. Açıklaması ise, diş minesinin aşınmasıyla alttaki sarı tabakanın ortaya çıkması. Fırça çürüğü dişleri daha sarı gösterir. Aman, dikkat. 
   
 8. Diş fırçanızı çok sert seçmeniz önerilmiyor. Diş etlerinizin hassasiyetine göre yumuşak ya da orta sertlikte uygun bir fırça kullanın. Signal Ultra Reach Diş Fırçası tasarımında kullanılan üç açılı başlık, yüksek temizleme performansı ile sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmanızı sağlar. Komple bakım desteği ile hassas dişlere sahip kullanıcıların ağız sağlığınızı korur.
   
 9. Diş fırçanızı üç ayda bir yenilemeniz öneriliyor. Bu süreden sonra bakteriler üremeye başlayabilir ve fırça kılları etkisini kaybedebilir. 
   
 10. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra dilinizi temizlemeyi unutmayın. Bakteriler tabii ki yalnızca dişlerinizin arasında yaşamıyor. 

   
 11. Diş ipi de diş sağlığınız için önemli ajanlardan. Dişler arasında kalabilecek plakları bu şekilde giderebilirsiniz. Diş ipinizi c şeklinde hareketlerle, nazik bir şekilde kullanın.
   
 12. Dişlerde aşınmaya neden olacak bir diğer etken de şeker ve şekerli gıdalar. Uzak durmaya çalışın. 

*Anında beyazlık etkisi optik ve geçicidir.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >