DOĞRU SAÇ MODELİNİ NASIL SEÇERSİNİZ?

Harekete geçmeden önce kuaförünüze kendinizi anlatmayı unutmayın. 

Doğru saç modelini bulmak bazen samanlıkta iğne aramaya benzeyebilir. Göz önünde bulundurulması gereken çok şey var;

Saçınızı ne sıklıkta yıkıyorsunuz? Spor yapıyor musunuz? Saçınıza ne kadar vakit ayırmayı göze alıyorsunuz? Kuaföre gitmek istiyor musunuz yoksa saçınıza kendiniz mi şekil vermek istiyorsunuz? Saçınızı boyatıyor musunuz?

Saç modelinizin hayat stilinizin önüne geçmesine izin vermeyin. Tüm ipleri kuaförünüze teslim etmeden önce sizi iyice anladığından ve isteklerinizi karşılayacağından emin olun. Beğendiğiniz saç modeli gerçekten de size yakışacak mı? Yoksa uzaktan bakıldığında gözünüze güzel görünen bir model, söz konusu siz olduğunuzda hayal kırıklığına mı uğratacak?

Basit bir kesim gibi görünse de sadece uçlarınızı düzeltmeye gittiğimizde iki parmaktan fazla kesilen saçlar yüzünden moralimizin bozulduğu günler olduğunu da inkar edemeyiz. Bu noktada sadece hayalleri değil, gerçekleri de göz önünde bulundurmakta fayda var. Aksi takdirde saç modeliniz hayatınızı kolaylaştıran bir etken olmaktan çıkıp her aynaya baktığınızda moralinizin bozulmasına neden olabilir.

Sabahları işe gitmeden önce kendinize ne kadar vakit ayırıyorsunuz? Gerçekten de aynanın karşısına geçip istediğiniz saç şekline sahip olana kadar yılmadan efor sarf edecek gücünüz var mı yoksa sadece aynaya bakıp evden çıkabileceğiniz bir model mi istiyorsunuz?

Ne istediğinizin yanı sıra ne istemediğinizi de bilin. Bu sayede kendinizi ifade ederken daha net olabilirsiniz. Saçınızı boyattığınız zamanlarda üç haftada bir kuaföre gitmeyi göze alabilecek misiniz? Ya da ‘Düz olarak kullanırım’ dediğiniz saç modeline sahip olabilmek için kuaförün yolunu tutacak mısınız?

Aklınıza gelebilecek her türlü soruyu kendinize sormadan önce iddialı bir saç değişikliğine gitmemenizde fayda var. Aksi takdirde ne siz ne de kuaförünüz kafanızdaki beklentileri karşılayabilir. Saçınızı sadece ve sadece siz kullanacaksınız. Geçiş süreçlerinde yaşanan acılı saç uzatma dönemleri değil bahsettiğimiz. Upuzun saçlarınızı kısacık kestirmeden veya saç renginizde bambaşka bir şeye yönelmeden önce sizin hayat temponuza ne kadar uyabileceğini düşünerek hareket edin. 

 

Saç
Saç Şekillendirme
Saç modelleri
Saç Stilleri
Doğru Saç Modeli

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >