Saç Trendi: Glitter Roots

Saç diplerini ele geçirecek olan glitterlar nasıl uygulanır ve temizlenir? Açıklıyoruz.

Uzaktan oldukça tuhaf hatta ters görünse de, ‘glitter roots’ artık oldukça normal kabul gören bir trend. Festivaller sağ olsun, glitter roots epey rağbet görüyor. Gelin bu sıradışı yöntemi nasıl uygulayabileceğinizi ve elbette ‘temizleyebileceğinizi’ açıklayalım.

Saçınızın temiz olduğuna emin olun. Ardından saçınızı tarayın ve düğümlerden, karışıklıklardan kurtarın. Saçın ayrılma bölgelerini belirleyin. Yandan, tam ortadan... Keyfinize göre.

Omuzlarınıza bir havlu koyun ve saçlarınızı ayırdığınız bölgelere glitter dökmeye başlayın. Dilerseniz irili ufaklı yıldızlar ya da boncuklar da ekleyebilirsiniz. Nasıl olsa başlı başına aykırı ve absürd bir saç modeli bu... Tadını çıkarın.

Glitterların sabitlenmesi için TONI&GUY Yüksek Tutuşlu Spreyi uygun mesafeden sıkabilirsiniz. 

Saçımdaki Simi Nasıl Çıkaracağım?

Glitter roots tekniğini uygulaması kolay görünüyor. Peki, çıkarması? Güçlü bir şampuanla yardımcı olacaktır. Saçınızdaki glitterları önce rutin şampuanınızla temizleyin; bu etabı bir nevi ‘kabasını almak’ olarak düşünün. Bu sırada ne çok sıcak ne de çok soğuk su kullanın. Suyun sıcaklığının ılık olması çok önemli. İlk şampuanlamadan sonra arındırıcı bir şampuana geçin ve saçtaki tüm artıkları temizleyin.TONI&GUY Kömür Özlü Yoğun Arındırıcı Şampuan imdadınıza yetişecektir.

Saçı iki kere şampuanlamak (özellikle arındırıcı şampuan) onu yorabilir. Duşta nemlendirici bir maske de uygulayın. TONI&GUY Keratin Aktif Teknolojili Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Maskesi’ni saçınızda  beş dakika bekletin ve durulayın.  

TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >