2020 Bahar Saç Trendleri

2020 baharında trend olacak 14 saç modelini derledik!

Yılın hangi döneminde saçlarınız adına risk alıyorsunuz? Sonbahar mı? İlkbahar mı? Zor soru. 

Siz bunun cevabını düşünürken biz size hemen aşağıda da fikir verelim. Önümüzdeki bahar aylarında kendinizi riske atacağınız daha doğrusu pişmanlık duyacağınız saç modeli ya da saç rengi denemeniz için etrafta pek ilham göremeyebilirsiniz. 

2020 ilkbaharı, aslında zamansız saç modellerin geçit törenine 70’ler, 80’ler ve 90’lar İlkbahar 2020’ye adeta hükmediyor. Hacimli atkuyrukları, Nefes kesen bir yenilik yok. Bu aslında bir ‘güvenli alan’ demek. Geçtiğimiz yılın cüretkar renkli saçları bahar sezonunda yerini saçların belirli bölgelerinde gördüğümüz renkli saç tutamlarına bırakıyor. 

2020 Baharının En Trend Saç Modelleri Neler?

80’lerin Tarak Tokaları 

Saçın arkaya doğru taranıp yarım şekilde toplandığı o saçlar, tarak tokalarla sabitleniyor. Biraz didaktik ama oldukça nostaljik görünen bu saç modelinin ciddi tavrını pembe bir rujla kırmaya ne dersiniz?

Afro Örgüler

2000’leri 2000’ler yapan afro örgüler 2020’de en renkli halleriyle karşımızda! 2019’da da bol bol rastladığımız afro örgüleri burada ele aldık.

Slick back!

Geriye doğru taranan, ıslak görünümlü saçlar yeni, yine ve yeniden trend. Blazer’ların ekürisi olan ıslak görünümlü saçınıza koyu bir rujla güç katabilirsiniz. Maskülenliği de bu şekilde kırmanız mümkün. Bu  zamansız trendin nasıl yapıldığına burada değindik. 

Taşlı ve İncili Tokalar

İki yıl önce Ashley Williams’ın ‘başımıza sardığı’ taşlı ve sloganlı toka trendi, sloganlarından sıyrılıp yalnızca taşlarıyla kaldı. Kalsın da. Kendileri kötü saç günlerinin en ihtişamlı kurtarıcıları. Simsiyah bir kombinle gündüze de uyarlayabilirsiniz. 

Dağınık Topuzlar 

Dağınık topuzlar gece ve gündüze ayak uydurmasıyla en çok tercih edilen saç modellerinden. Tadını çıkarın!

Tepede *Burgu* Yarım Topuzlar 

2019’un en trend saç modellerinden biri, tepede yarım toplanmış saçlardı. 2020’nin ilk aylarında bu trende bir de ‘döndürme’ tekniği ekleniyor. Evet, saçları parmaklarınız arasında burgu şekline getirmenizden bahsediyoruz. Tepedeki saçları alın, burarak topuz haline getirin. Alttaki saçlar salık, unutmayın! Hatta biraz kabartabilirsiniz; Anna Sui defilesinde olduğu gibi!

Yandan Ayrılan Saçlar

Keskin bir şekilde yandan ayrılan saçlar bu önümüzdeki baharda bol bol karşımıza çıkacak. Bu saçı uygularken saçınızın doku kazanması için deniz tuzu spreyinden faydalanabilirsiniz. 

İkili Örgü 

İkili örgü adeta küllerinden doğdu. Rahat ve kolay olan iki örgüleri doğru bir makyajla kullandığınızda marjinal ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz. 

Kurdele!

Ensede toplanan romantik atkuyruğunuza hareket katmak için kurdelelerden yarım alın!

İhtişamlı Taçlar 

Saç aksesuarlarının gösteriş dozu artıyor ve bu durum gitgide normalleşiyor. Tokaların yanı sıra taşlı taçlar ve farklı formda aksesuarlar da bahar aylarında dikkat çekecek. Yaşasın! Bu sezon en öne çıkan saç aksesuarlarına buradan göz atabilirsiniz. 

Hacimli Atkuyruğu

Yumuşak, feminen ve çekici... At kuyruğunun en zarif versiyonlarından olan hacimli atkuyruğu stilinize 50’lerden bir dokunuş katmak için ideal. Bu nostaljik modelde bol krepe, saç spreyi ve maşa kullanmanız gerekiyor. Saçlarınızın tepesine krepe attıktan sonra en önden geriye doğru tarayın ve gereken bombeyi yaratın. Ardından saçlarınızı sıkı bir lastik tokayla başınızın tam arkasında toplayın. Arkada salınan kuyruğunuzun ucunu maşa ile kıvırarak o feminen dalgayı elde edebilirsiniz. 

Çiçek İliştirilmiş Saçlar

Buyurunuz, festivallerde tercih edebileceğiniz bir saç alternatifi. Bahara ayak uydurmak için makul bir fikre benziyor? Unutmayın, bu modelde en yakın dostunuz çiçekler değil, tel tokalarınız. 

Neon Saçlar! 

Baharın kısmen marjinal saç trendlerinden biri de, saçın belirli tutamlarını neona teslim etmek. Nicole Miller defilesinde bu uygulamayı saçın arka kısmında görüyoruz. Toplandığında ortaya çıkan neon rengi bu şekilde kamufle de edebilirsiniz. 

70’ler İlhamı

Shag model ve messy saçlar 70’ler ruhunu yansıtıyor. Paco Rabanne’da gördüğümüz uzun ve dağınık saçlar tam bir 70’ler ilhamı. Üstelik yapımı çok kolay! Başınızı öne eğin, esnek tutuşlu saç spreyini sıkın ve başınızı geriye atın. Bu kadar!


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >