2018’in Öne Çıkan Saç Trendleri

Bu senenin teması ‘Oldies but Goldies’.

80’lere, 90’lara duyulan özlem bu sene de devam ediyor ve dönemin trendleri saçlarda yeniden canlanıyor.

Sex and The City’i izleyenler bilir, Carrie ve Jack Berger arasında tartışma konusu olan scrunchie’ler geri döndü! Üzgünüz Carrie… İnce ve neredeyse görünmeyen lastikler yerini 2018’de alabildiğine kalın ve gösterişli saç tokalarına bırakıyor. Jane Atkin’in çıkardığı scrunchie koleksiyonunda ipek, kadife tokaları 90’ların 2018 yorumu olarak addedebiliriz.

Retro saç kesimleri aramızda. İster 80’ler bob kesimi, ister kısa kâküller. Yüz tipinize göre seçebileceğiniz modellerde en etkili unsur saçların kısa olması…

Örgüler bu sene de bizimle. Artık hepimizin ustalaştığı örgü modellerinde balık sırtı, dağınık örgüler, örgülerle saç aksesuarı kullanma trendleri bizimle.

İkili tel saç tokası kullanımını denediniz mi? Bu sene deneyebilirsiniz. Her saç tipine uygun olan bu trendde saçlarınızı ortadan ikiye ayırdıktan sonra ister süslü ister düz iki tel tokayı iki yana yerleştirdikten sonra hazırsınız!

Maskülen kâküller bu sene sıkça karşımıza çıkacak bizden söylemesi. Fendi,  Prada, Tom Ford podyumlarında fırtınalar estiren bu kesim 2018’in vazgeçilmezleri arasına girecek.

Dip boyasının tarihe karıştığı günler geldi. Nirvana solisti Kurt Cobain’in saç rengi bu senenin en trend rengi olarak karşımıza çıkıyor. Adına şimdilik Nirvana Blonde denen renk için Selena Gomez ve Kim Kardashian ilham kaynağınız olabilir! 

kısa kakül
Saç Trendleri
scrunchie
Saç Stili
Saç modeli
hair do
hair style
hair styling
80's hair
90's hair
Bob
braids
Örgü

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >