Saç Konturu Nedir, Nasıl Uygulanır?

Yeni trend saç konturu nasıl uygulanıyor dersiniz?

Konunun Kim Kardashian’la alakası yok. Nitekim yüz konturuyle uzaktan da olsa flörtleşen bir teknik bu. ‘Kendi saç renginizin tonlarında ve tutamların stratejik konumunda oynama yapmak’ anlamına gelen saç konturu saç rengini yüz şekline göre ayarlamaktan ibaret.
 
Saç konturundeki asıl amaç mükemmel bir oval yüz yaratmak oluyor. Yüze, onu  çerçeveleyen saçlarla boyut kazandırmak. Yüz şekline saç konturu yöntemlerini derledik.

Yuvarlak/Kare Yüz

Yüzün yan kısımları yavaş yavaş koyulaşıyor efekti veriliyor ve yüz ‘çaktırmadan’ ince & uzun gösteriliyor. Saçın üst kısmındaki rengin açılıp sonlara doğru yoğunluğu azaltarak açılmaya devam etmesi, ideali.

Elmas/Dikdörtgen Yüz

Uzun yüzler daha oval görünmesi için diplerdeki ve çene hattındaki saçlar koyu tutularak saç acıkır. Kulakların önündeki tutamlar ombré tekniğiyle kısmen daha açık bir tona getirilir. Yüze bu şekilde oval-miş efekti verilir.

Kalp Yüz

Ombré tekniğinin en net uygulandığı yüz modelidir. Diplerden uçlara doğru, çeneden sonra tonun daha da yumuşadığı degradeli bir açma işlemi uygulanır.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >