Röfle Nedir?

Röfle nedir, neden yıllardır modası geçmedi, saça zarar verir mi?

Röfle nedir, neden yıllardır modası geçmedi, saça zarar verir mi? Açıklıyoruz. 

Beyoncé ve Jennifer Lopez’in onlarca ortak özelliği var. Muhteşem sahne performanslarına, kariyere ve güzelliğe sahipler. Ancak bu imajlarında ortak bir dil de mevcut: Röfle. 

İki ismin de yıllardır değiştirmedikleri saçları, İngilizce’de ‘highlight’ olan ve Türkçe’de ‘röfle’ olarak okunan açma işlemiye ışıl ışıl parlıyor. Onlarca yıldır; en azından bizim gördüğümüz kadarıyla bir 20 yıldır popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen röflenin bu kadar tercih edilmesinin nedenleri neler mi? Önce röflenin ne olduğuna değinelim, hemen ardından açıklıyor olacağız. 

Röfle nedir?

Saçlardan ince ince tutamlar seçilerek saçın renginin 1 ila 6 ton arasında açılması işlemidir. Saç olduğundan daha açık renk görünür ancak yapay bir izlenimden kaçınılır. Açma sırasında hidrojen peroksit kullanıldığı için saça öyle ya da böyle zarar verir.
Genellikle ince saçlarda kendini daha iyi gösteren röfle, beyazları kapatmak için de harika bir yoldur. Röfle renkli de olabilir. Bu durumda rengin kendini gösterebilmesi için yine de açılması gerekir… Ancak düzenli bir bakımla röflenizin yarattığı tahribatı minimalize etmeniz mümkündür.

Röfle neden tercih ediliyor?

  • Saçlara ışıltı katıyor. Unutmayın, ışıltı yüz yıllardır gençlikle ilişkilendirilir… Röfle, yaptığı bu renk illüzyonuyla sizi daha genç gösteriyor.
  • Saçın tamamına uygulanan açma işlemine nazaran dip boyasını bekletmeye biraz daha vakit tanıyor. 
  • Altlar daha koyu kaldığından saçları daha gür gösteriyor. 
  • Dozu doğru ayarlanırsa oldukça doğal görünebiliyor. 
  • Kendirine bir ‘trend’ diyemeyeceğimiz kadar klasik bir işlem. Modası geçmiyor.

Herkes röfle yaptırabilir mi?

  • Saçınız hali hazırda platin rengindeyse, yaptıramazsınız. Hem bu kadar açık saçta kendini göstermez hem de en uç seviyede işlem gören saç tekrar açılırsa kopar. 
  • Saçlarınız kalın telliyse röfleyi iyi taşıyamayabilir. Röfle genellikle ince telli saçlara önerilen bir işlemdir. 
  • Saçlarınız yıpranmışsa ya da kırıkları bolsa röfle önermiyoruz.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >