Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Patlıcan moru saç herkese yakışır. Peki, bu bir bahane midir?

Patlıcan moru, ismiyle doğaya referans verse de aslında son derece doğa-dışı bir renk. Yani, konu saç olduğunda. Bir siyah, sarı ya da kumral değil… Dünya üzerinde kimse, patlıcan moru saçla doğmuyor. Bu da, sizi boyaya mahkum ettiği anlamına geliyor. 

Patlıcan morunun, kızılın bir tonu olup olmayacağı tartışmaya açık bir konu. Çünkü kendisi aslında, içinde mor yansımalar olan koyu kahve de olabilir. Patlıcan morunun adında ve kimliğinde başlayan bu kafa karışıklığı, sizi detaylarda boğmasıyla devam eder. 

Saç renginizin her daim parlak görünmesini istemeniz durumunda her üç-dört haftada bir boyasını yenilemenizi zorunlu kılan; sizde sürekli makyaj yapma dürtüsü uyandıran (çünkü denge ister), boyasının akma ihtimaline karşı (her üç-dört yıkamada akar…) havlunuzu koyu renk seçtiren ve çilesi pek de bitmeyecek gibi duran patlıcan moruna dair yazdığımız bu ‘peki, madem’ metni, huzurlarınızda.

Patlıcan moru saçın size yakışacağını nasıl anlarsınız?

Saç renkleriyle ilgili olarak bakmanız gereken özellik, ten renginiz ve cilt alt tonunuz oluyor. Ancak bu duruma paralel olarak, “Patlıcan moru saç rengi hangi tene yakışır?” sorusunun cevabı; “Herkese.” oluyor. Patlıcan moru esmerlere de yakışıyor, açık tenlilere de…

Diğer taraftan göz renginiz bu radikal kararı vermenizde tetikleyici ya da caydırıcı olabilir. Renkli gözlülerin güzelliğini ortaya çıkaran patlıcan moru, kahverengi gözlülerde biraz sönül durabiliyor 

Patlıcan moru renk, hangi saçlarda nasıl boyanır?

Açık kumraldan ya da platinden patlıcan moruna geçmek gayet kolaydır anca boya bu saçlardan hızlı şekilde akar. Kumral saçlarınsa, direkt boyama yapmaya müsait bir baz olduğunu söyleyebiliriz. Kahverengi ve daha koyu renklerde patlıcan morunun kendini belli etmesi için saçın açıcıyla açılması gerekebilir. Bu durumda sizlerden, saçlarınızı açtırma işlemini bir profesyonele yaptırmanızı rica ediyoruz. Unutmayın, patlıcan morunun dönüşü zordur.

Patlıcan moru saç bakımı nasıl yapılır?

  • Saçlarınızı her gün yıkamaktan kaçınmak bir numaralı kuralınız olsun. Gün aşırı, hatta mümkünse iki günde bir, saçınızı yıkamak için ideal sıklıktır. 
  • Çok sıcak suyla yıkanmaktan kaçının. Boyanın daha hızlı akmasına davetiye çıkarırsınız.
  • Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız düzleştirici, maşa gibi aletlerin derecesinde aşırıya kaçmayın. 240 derece makul. 
  • Eğer güneşe çıkacaksanız saç renginizin solmamak için şapka takın. 
  • Havuza ya da denize giriyorsanız hem saçlarınız hem de çevrenizdekilerin sağlığı için bone kullanmaya özen gösterin. 
  • Okuduklarınızdan anlayabileceğiniz üzere, aslında patlıcan moru saçın bakımı boyalı saça yapılanlarla aynıdır. 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >