İddialı Sarı: Platin Saç Bakımı

Platin sarı saçın bakımı sandığınızdan kolay.

Evet, uzaktan çok uğraştırıyor gibi görünse de, eğer platin saç size bir kere yakışmışsa ona bakmak bir keyif haline geliyor. Malumunuz, bu saç rengi herkese yakışmıyor ve yakışanı da yıldızlaştırıyor. Platin saçı doğru bir makyajla dengelemek de önemli tabii. Yoksa yüzü olduğundan daha solgun gösterebiliyor. Eğer platin saçınız varsa, her an bakımlı ve güzel görünmeye hazır olun!

Platin Saç Bakımı

Saçlarınızın dibinin gelmesi en sıkıntı veren platin renk problemlerinden biri. Bu durumda el mahkum, ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta kuaförünüzün yolunu tutacaksınız… Peki, platin saçınız için evde nasıl bakım önerilerine ihtiyacınız var? Hemen aşağıda sıralıyoruz:

  1. Platin saçın rengini beyaza ya da griye yaklaştırmak istiyorsanız özel mor şampuanlardan kullanabilirsiniz.
  2. Saçlarınızı duşta taramayın! Kırılmaya en müsait anlarını duşta yaşayan saçlarınıza acı çektirmiş olursunuz.
  3. Duştan sonra pamuklu bir tişört ya da kumaşla hafifçe nemini aldığınız saçlarınızın uçlarına besleyici bir yağ yedirin. Geniş dişli tahta bir tarakla uçlardan hafif hafif taramaya başlayın.
  4. ​Platin renk, saçın açılmasını gerektirir. Bu da saçın yıpranması anlamına gelir. Saçlarınızı yapılandırmak ve onarmak için saçın ana maddesine, keratine yönelin. Kullandığınız maske ya da saç kremlerinde keratin içeriğinin bulunmasına dikkat edin.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >