Gri Saç Teli Koparmak Çoğalmasına Neden Olur Mu?

Gri saç teli koparmak çoğalmasına sebep olur mu, açıklıyoruz.

Henüz 20’lerinizin başındaysanız hatta daha da gençseniz ‘beyaz saç’ size bir fantazi gibi, uzak bir ihtimal olarak görünebilir. Gri saç trendinin şahlandığı günümüzde bu tutumun pek de şaşırtıcı olmadığı bir gerçek. Gri saç trendi sağ olsun, bu renk artık her yaşta normal karşılanır oldu. Oysa bundan bir 10 yıl öncesine kadar söz konusu kanı bu kadar yaygın değildi. Hatta gri saçta korkulur; hakkında bazı mitler kol gezerdi. Mesela, gri saç telini koparmanın daha farklı yerlerde gri saç çıkmasına yol açtığı gibi… 

İyi haber: Bu bir efsaneden ibaret. Saçınızı bir yerden koparırsanız yalnızca koptuğu folikül yatağından çıkar. Diğer taraftan belki başınızın farklı kısımlarında başka beyaz saçların oluşuyor olması muhtemeldir. Ancak tek bir gri saç telini koparmakla diğer gri saç tellerinin oluşmasını tetiklemezsiniz. 

Eğer saçınız zaten griyse, ona en çok yakışan ve rengini belli eden saç modelini kullanabilirsiniz: Dalgalı. Dalgalı gri saçınıza doku katmak için TONI&GUY Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey'i kullanabilirsiniz. Saçınıza ışıltı katmak içinse TONI&GUY Işıltı Veren Saç Spreyi yardımcınız olabilir. 

TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >